HABER

Çocuk mezarının üzerine kreş iddiası

Başakşehir’de, kimsesiz çocuklara ait mezarların bulunduğu araziye lüks bir sitenin kreşinin inşa edileceği iddiası vatandaşların tepkisini çekti. Bir mezar sahibi, “Rant uğruna insanlar mezardan çıkarılıyor. Çocuk mezarı üzerine yapılan kreşe aileler çocuklarını nasıl gönderecek?” tepkisini gösterdi. Ayazma yolu üzerindeki mezarlıkta, askerde hayatını kaybeden Hakan Ateş'in ve birçok kimsesiz çocuğun mezarı bulunuyor. Yaklaşık 70 yetişkin mezarının ise boşaltılarak başka yere taşındığı öğrenildi. İnşaat ve çocuk kreşi yapılacağı iddia edilen alan demir çitlerle çevrilmiş durumda. Mezarlığın bulunduğu alanın aşağısındaki dere yatağının molozlarla doldurulma çalışması ise devam ediyor. Mezarın bulunduğu alanın karşısında ise inşaat yapımı başlatıldı. Yaklaşık 300 çocuk mezarının bulunduğu alanda siteye giden yolun genişletme çalışmaları sırasında birçok mezar toprak altında kalmıştı.2001'de izin dönüşü askere giderken otobüste yaşanan kavgada yaralanıp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Hakan Ateş'in kardeşi Volkan Ateş, bölgede sadece abisinin mezarının kaldığını söyledi. Volkan Ateş'in iddiasına göre, bölgede yıkılan gecekondu mahallesine inşa edilen lüks bir site için mezarların bulunduğu yere inşaat ruhsatı verildi. Siteye giden yolda da genişletme çalışması yapıldı. Çalışmalar çerçevesinde mezarlıktaki bütün kabirler boşaltılarak başka yerlere taşındı. Aynı mezarda bulunan yaklaşık 300 çocuk mezarı da durumdan etkilendi. Bazı çocuk mezarları toprağın altında kaldı. ‘ÇOCUK MEZARI ÜZERİNE YAPILAN KREŞE AİLELER ÇOCUKLARINI NASIL GÖNDERECEK?’Ağabeyinin mezarına sahip çıktıklarını ancak çocuk mezarlarının sahipsiz kaldığını ifade eden Volkan Ateş, "Ben kendi mezarıma sahip çıkıyorum. Ancak günahtır burada birçok çocuk mezarı var. Hiç çocuk mezarı üzerine kreş olur mu? Rant uğruna buradaki bir çok mezarı boşalttılar. Yetişkin mezarları ailelerinden habersiz taşıdılar. Ancak çocukların meza
Başakşehir’de, kimsesiz çocuklara ait mezarların bulunduğu araziye lüks bir sitenin kreşinin inşa edileceği iddiası vatandaşların tepkisini çekti. Bir mezar sahibi, “Rant uğruna insanlar mezardan çıkarılıyor. Çocuk mezarı üzerine yapılan kreşe aileler çocuklarını nasıl gönderecek?” tepkisini gösterdi. 

Ayazma yolu üzerindeki mezarlıkta, askerde hayatını kaybeden Hakan Ateş'in ve birçok kimsesiz çocuğun mezarı bulunuyor. Yaklaşık 70 yetişkin mezarının ise boşaltılarak başka yere taşındığı öğrenildi. İnşaat ve çocuk kreşi yapılacağı iddia edilen alan demir çitlerle çevrilmiş durumda. Mezarlığın bulunduğu alanın aşağısındaki dere yatağının molozlarla doldurulma çalışması ise devam ediyor. Mezarın bulunduğu alanın karşısında ise inşaat yapımı başlatıldı. Yaklaşık 300 çocuk mezarının bulunduğu alanda siteye giden yolun genişletme çalışmaları sırasında birçok mezar toprak altında kalmıştı.

2001'de izin dönüşü askere giderken otobüste yaşanan kavgada yaralanıp kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Hakan Ateş'in kardeşi Volkan Ateş, bölgede sadece abisinin mezarının kaldığını söyledi. Volkan Ateş'in iddiasına göre, bölgede yıkılan gecekondu mahallesine inşa edilen lüks bir site için mezarların bulunduğu yere inşaat ruhsatı verildi. Siteye giden yolda da genişletme çalışması yapıldı. Çalışmalar çerçevesinde mezarlıktaki bütün kabirler boşaltılarak başka yerlere taşındı. Aynı mezarda bulunan yaklaşık 300 çocuk mezarı da durumdan etkilendi. Bazı çocuk mezarları toprağın altında kaldı. 

‘ÇOCUK MEZARI ÜZERİNE YAPILAN KREŞE AİLELER ÇOCUKLARINI NASIL GÖNDERECEK?’

Ağabeyinin mezarına sahip çıktıklarını ancak çocuk mezarlarının sahipsiz kaldığını ifade eden Volkan Ateş, "Ben kendi mezarıma sahip çıkıyorum. Ancak günahtır burada birçok çocuk mezarı var. Hiç çocuk mezarı üzerine kreş olur mu? Rant uğruna buradaki bir çok mezarı boşalttılar. Yetişkin mezarları ailelerinden habersiz taşıdılar. Ancak çocukların meza
GÜNCELLENME