HABER

CHP Bilecik Belediye Başkanı Danışmanı rüşvet alırken suçüstü yakalandı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bilecik Belediye Başkanının danışmanı Selçuk Erdağı rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

CHP Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’in danışmanı Selçuk Erdağı Rüşvet alırken Bilecik Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekiplerince suçüstü yakalandı.

Belediye iştiraklerinden Kayı A.Ş. isimli firmanın Yönetim Kurulu Başkanı olan ve aynı zamanda Belediye Bakanı Semih Şahin’in danışmanı olan Selçuk Erdağı’nın bina ruhsatı almak isteyen bir şahıstan ruhsat bedeli için 400 bin TL, yapımı devam eden ve tahmini 42 milyon TL bedel belirlenecek olan AVM’nin işlemlerini takip etmek için bir şahıstan 5 milyon TL istediği yönünde ihbarda bulunuldu.

AVM’nin işlemlerini takip etme maksatlı şahısla 200 bin Dolar nakit, 130 bin Dolar senet olmak üzere anlaşmaya varıldığı, para alışverişinin şüphelinin Bilecik Belediyesindeki ofisinde gerçekleşeceği öğrenildi.

Yapılan operasyon sonucunda CHP Bilecik Belediye Başkanının başdanışmanı Selçuk Erdağı rüşvet alırken suçüstü yakalandı.

EMNİYET'E GÖTÜRÜLDÜ

Rüşvet istihbaratını değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık, Mali ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri belediye binasının giriş çıkışları kapattı. KOM ekipleri belediyeye girerek Erdağı'nın odasında arama yaptı.

Erdağı’nın "Satış Bedeli Haricinde Rüşvet" kapsamında 200 bin dolarlık rüşvet istediği iddia edildi.

KOM ekipleri yaklaşık 3 saatlik arama sonrası gözaltına aldıkları Bilecik Belediye Başkan Danışmanı, aynı zamanda Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı'yı Emniyet'e götürdü. Erdağ'ın kelepçeli ellerini belli olmasın diye atkıyla örttüğü görülürken, gazetecilerin "Bu iddialar doğru mu?" sorununu yanıtsız bıraktı.

GÜNCELLENME