HABER

Bakan Tekin: Eğitimde asıl pay evdedir, çocuklarımızla zaman geçirelim

Sancaktepe’de düzenlenen toplu okul açılış törenine katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Sadece bu binalar bir okul değil. Hepimizin evi aynı zamanda bir okuldur. Lütfen şunu bilin; Bütün akademik çalışmalar okulun eğitim-öğretimindeki payının yüzde 50’lerin üstüne çıkamadığını gösteriyor. Asıl pay evdedir. Çocuklarımız başarılı olsun istiyorsak, evimizde çocuklarımız var, onlarla biraz daha fazla zaman geçirelim. Çocuklarımıza biraz daha iyi örnek olalım. Eğitim -öğretim sürecini biraz daha yakından takip edelim” şeklinde seslendi.

Sancaktepe Belediyesi; Mavi Kuş Ortaokulu, Ortadağ Ortaokulu, İstanbul Sanayi Odası 100’üncü Yıl Anaokulu, Şehit Emre Baysal Anadolu Lisesi’nin toplu açılış törenini gerçekleştirdi. Açılışa Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan katıldı. Sözlerine Cumhuriyet’in 100’üncü yılını kutlayarak başlayan Bakan Tekin, “İnşallah önümüzdeki yüzyıl, geçtiğimiz yüzyıldan çok daha başarılı olduğumuz, dünyada çok daha adımızdan söz ettirdiğimiz iyi bir yüzyıl olur. Bugün burada bulunmamızın sebebi de zaten budur” açıklaması yaptı.

“ÇOCUKLARDA EN KRİTİK SÜREÇ İLK 36 AYDIR”

Açılışa katılan ailelere seslenen Bakan Tekin, “Çocuklarımızın 36’ıncı aylarına gelene kadar bir şeyler öğrenmesi lazım. Nasıl siz çocuklarınızı eğitim öğretim sürecinde, okul bittikten sonra ‘iyi bir eğitim verdi ya da vermedi’ diye tartışıyorsanız biz de 36-48 aylık küçücük çocuklarımız bize geldiğinde şöyle diyoruz; ‘Ailesinden iyi bir eğitim almış.’ Ya da ailede elde edilmesi gereken kazanımları elde edilmiş. Dolayısıyla biz de size kararını veriyoruz, bilmiş olun. Hep beraber çocuklarımızın geleceğini düşünmek istiyorsak önce eğitim ortamının, eğitim öğretim sürecinin evde, sizin kucağınızda, sizin sofranızda, sizin oturduğunuz mekanlarda başladığını lütfen bilin. Bütün akademik çalışmalar ilk 36 aylık çocukların akademik başarılarında en kritik noktada olduğunu söylüyor. O yüzden bizim işimizi kolaylaştırmak istiyorsanız sizler de kendinizi eğitim öğretim sürecinin bir paydaşı kabul edin” dedi.

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler