HABER

Bakan Soylu 07.00'de kameralar karşısına geçerek duyurdu: Baron ve baroniçeler gözaltında

Diyarbakır merkezli 10 kentte zehir tacirlerine büyük darbe vuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu sabah 07:00'de kameralar karşısına geçerek flaş operasyonun detaylarını anlattı. 'Kökünü Kurutma Operasyonu'nda 213 kişi gözaltına alınırken en tepedeki iki kadın baroniçenin de yakalandığını söyledi.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü koordinesinde, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı ve İl Jandarma Komutanlığı’nın desteğiyle, büyük çoğunluğunun metamfetamin satıcısı olduğu şüphelilerinin oluşturduğu örgüte yönelik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun startıyla hava destekli ‘Kökünü Kurutma Operasyonu’ başlatıldı. Diyarbakır merkezli İstanbul, Bursa, Batman, Şanlıurfa, Van, Muş, Bitlis, Erzurum, Eskişehir ve Mardin’de gerçekleştirilen operasyonda 4 bin 200 polis görev alıyor. Ayrıca 20 narkotik madde arama köpeğinin de bulunduğu operasyonda, 292 şüpheliye ait 205 adreste aramalar gerçekleştiriliyor.

SABAH 04.00’DA BAŞLAYAN OPERASYONDA 213 ŞÜPHELİ GÖZALTINA ALINDI

Türkiye’de bu zamana kadar gerçekleştirilen en büyük çaplı sokak satıcısı operasyonlarından biri olduğu ve bu operasyonla kimyasal nitelikli uyuşturucuları satan şüphelilerin tamamının tek seferde yakalanmalarının amaçlandığının belirtildiği operasyona geçen yıl ‘Diyarbakır Narko Alan’ projesi kapsamında elde edilen bilgilerin detaylı analiz edilmesi sonucu karar verildiği belirtildi.

GÜNCELLENME