HABER

Alkollü cezaevi firarisi film gibi kovalamaca sonucu yakalandı

ADANA'da cezaevi firarisi 28 yaşındaki Aytekin Akkurt, polisin 'dur' ihtarı üzerine kaçtı. Polis havaya uyarı ateş açtı, kamyonetin çarptığı pazar tezgahları devrildi, yola atılan kapanla aracın lastikleri patlatıldı, ayakta durmakta güçlük çeken Akkurt beraberindeki kadın arkadaşıyla yakalandı. Polis, mala zarar verme suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve bulunduğu cezaevinden firar eden Aytekin Akkurt'un 01 ABG 26 plakalı beyaz bir kamyonet ile gezdiği bilgisi üzerine harekete geçti. Gece saat 02.30 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda kamyoneti tespit eden ekipler, 'dur' ihtarında bulundu. Polisi gören şüpheli, beraberindeki kadın arkadaşıyla birlikte kaçmaya başladı. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndan Alparslan Türkeş Bulvarı'na giren kamyonet, buradan da Karaafat Caddesi'ne geçti. Çok sayıda polis ekibini de peşine takan kamyonet sürücüsü, Karaafat Caddesi'nde bulunan pazar tezgahlarına da çarparak devirdi. Polis havaya uyarı ateşi açtı ancak yine durmadı. Mavi Bulvar'a atılan kapanın üzerinden geçince lastikleri patlayan sürücü yaklaşık 1 kilometre daha süren kovalamaca sonucu yakalandı.ALKOLLÜ ÇIKTIBeraberindeki kadın arkadaşıyla boş bira şişeleri olan kamyonetten indirilen sürücünün üzerinden kimlik belgesi çıkmadı. Alkollü olduğu belirlenen ve yürümekte güçlük çeken sürücünün kimliği Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan parmak izi taramasından saptandı. İddia edildiği gibi cezaevi firarisi Aytekin Akkurt olduğu anlaşılan sürücü işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.İsmi açıklanmayan kadın ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
ADANA'da cezaevi firarisi 28 yaşındaki Aytekin Akkurt, polisin 'dur' ihtarı üzerine kaçtı. Polis havaya uyarı ateş açtı, kamyonetin çarptığı pazar tezgahları devrildi, yola atılan kapanla aracın lastikleri patlatıldı, ayakta durmakta güçlük çeken Akkurt beraberindeki kadın arkadaşıyla yakalandı. Polis, mala zarar verme suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılan ve bulunduğu cezaevinden firar eden Aytekin Akkurt'un 01 ABG 26 plakalı beyaz bir kamyonet ile gezdiği bilgisi üzerine harekete geçti. Gece saat 02.30 sıralarında merkez Seyhan İlçesi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'nda kamyoneti tespit eden ekipler, 'dur' ihtarında bulundu. Polisi gören şüpheli, beraberindeki kadın arkadaşıyla birlikte kaçmaya başladı. Mustafa Kemal Paşa Bulvarı'ndan Alparslan Türkeş Bulvarı'na giren kamyonet, buradan da Karaafat Caddesi'ne geçti. Çok sayıda polis ekibini de peşine takan kamyonet sürücüsü, Karaafat Caddesi'nde bulunan pazar tezgahlarına da çarparak devirdi. Polis havaya uyarı ateşi açtı ancak yine durmadı. Mavi Bulvar'a atılan kapanın üzerinden geçince lastikleri patlayan sürücü yaklaşık 1 kilometre daha süren kovalamaca sonucu yakalandı.

ALKOLLÜ ÇIKTI

Beraberindeki kadın arkadaşıyla boş bira şişeleri olan kamyonetten indirilen sürücünün üzerinden kimlik belgesi çıkmadı. Alkollü olduğu belirlenen ve yürümekte güçlük çeken sürücünün kimliği Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan parmak izi taramasından saptandı. İddia edildiği gibi cezaevi firarisi Aytekin Akkurt olduğu anlaşılan sürücü işlemlerinin ardından cezaevine gönderildi.
İsmi açıklanmayan kadın ise ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
GÜNCELLENME