HABER

Alec Baldwin'in görüntü yönetmenini öldürdüğü olayda flaş gelişme

Alec Baldwin'in film setinde kullandığı kuru sıkı tabancayla filmin görüntü yönetmenini vurarak öldürmesinin yankıları sürüyor. Günler sonra ortaya çıkan ifade ile kan donduran olay sırasında saniye saniye yaşananlar gün yüzüne çıktı. Alec Baldwin'in film setinde kullandığı kuru sıkı tabancayla filmin görüntü yönetmenini vurarak öldürmesinin yankıları sürüyor.

Günler sonra ortaya çıkan ifade ile kan donduran olay sırasında saniye saniye yaşananlar gün yüzüne çıktı.Geçtiğimiz hafta yaşanan ve hala dünya kamuoyunun en çok konuştuğu konu olmaya devam eden olay ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son olarak polise verilen yeminli bir ifade kan donduran olaydaki sır perdesinin aralanmasına neden oldu.

YEMİNLİ İFADE ORTAYA ÇIKTI

İngiliz Daily Mail gazetesinde yer alan habere göre, Kameraman Reid Russell'ın olayı soruşturan dedektiflere verdiği ifadede Baldwin söz konusu silahı kameraya doğrultarak prova yapıyordu.
Russell'ın ifadesinde bundan kısa bir süre sonra silah sesinin duyulduğu bilgisi yer aldı. Kameraman Hutchins'in bir süre bacaklarını hissetmemeye başladığını söylediğini belirtti.

Yeminli ifade ile ayrıca, çekim gününde sette bir kargaşa olduğunu ve kamera ekibinin birkaç üyesinin ödeme ve konaklama konusunda bir anlaşmazlık yüzünden prodüksiyonu terk ettiğini de ortaya çıkardı.

Yeminli ifadede, 'Reid, kamera ekibinin ödeme ve barınma ile ilgili sorunlar yaşadığını belirtti' ifadeleri yer aldı. Kameraman Russel'ın altı kişinin ayrıldığını söylediğini de sözlerine ekledi.

Rust'ın baş elektrikçisi Serge Svetnoy, ise yaptığı bir Facebook gönderisinde, Hutchins ölürken kollarını tuttuğunu ve ölümünden 'ihmal ve profesyonelliksizliği' sorumlu tuttuğunu söyledi.

GÜNCELLENME