Al Shamal, Fenerbahçe maçına Kocaeli'de hazırlandı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Haziran 29, 2022 16:23

Katar Yıldızlar Ligi'nde mücadele eden Al Shamal, Fenerbahçe ile bugün saat 18.00'de oynayacağı hazırlık maçına Kocaeli Edis Spor Kompleksi'nde hazırlandı.

Haberin Devamı

Teknik Direktör Hicham Zahid, "Öncelikle her şey için çok teşekkür ederim. Çok güzel bir şehir, çok güzel bir ülke olduğunu biliyorum zaten. İkinci ülkem olarak görüyorum. Oyuncularım ve ben mutluyuz. Burada inanılmaz bir kamp geçiriyoruz. Daha önce Fenerbahçe Topuk Yaylası'na geldim ama Kocaeli bölgesine ilk defa geliyorum" diye konuştu.

"Fenerbahçe çok kuvvetli bir rakip"

Türk futbolunu değerlendiren Zahid, "Türk futbolu tempolu, iyi ve kaliteli bir lig. İzlemek hoşuma gidiyor. Türkiye Süper Ligi'nde hocalık yapmak herkesin hayali. Ben 52 yaşındayım kendi yaş grubumdaki Türk futbolcuları tanıyorum. Fenerbahçe çok kuvvetli bir rakip, dostluk maçı yapacağız. İlk maçımızın güzel olacağına inanıyorum. Fenerbahçe’nin tarihi tartışılmaz, çok büyük bir kulüp" şeklinde konuştu.

"İnanılmaz derecede mutluyuz"

Haberin Devamı

Bir başka Katar takımı Al Markhiya da hazırlıklarını Edis Spor Kompleksi'nde sürdürüyor.

Romanya 2. Lig’inden 1. Lig’e yükselen Petrolul Ploieşti ile oynayacağı hazırlık maçına Kocaeli'de hazırlanan Al Markiya'nın teknik direktörü Abdullah Mubarek Al Idan Türkiye ve Kocaeli'ni değerlendirdi.

Al İdam, "İş yapıyoruz, turist olarak geliyoruz, iç içeyiz. Benim takımım 2. kez Türkiye’ye geliyor. Geçen sene buraya geldiler, şimdi benimle birlikte geliyorlar. Otel çok güzel, hava çok güzel, inanılmaz derecede mutluyuz. Çok güzel bir organizasyon oluyor burada" ifadelerini kullandı.

"Eto'o sayesinde Türkiye hakkında bilgi sahibi oldum"

Türkiye ligini takip ettiğini belirten Idan, "Türkiye ligini biliyorum, Fenerbahçe’yi de takip ediyorum. Birazcık taraftarlığım da var. 3 sene önce Samuel Eto'o Türkiye liginden ayrıldıktan sonra bana geldi, onun da hocalığını yaptım. Eto'o sayesinde Türkiye hakkında bilgi sahibi oldum. Gerçekçi olmak gerekirse takımım ikinci ligden birinci lige çıktı, öncelikli hedefimiz ligde kalmak" şeklinde konuştu.

BAKMADAN GEÇME!