GeriSüper Lig Abdullah Avcı: Rekabeti ve oyuncu kalitesini artırmamız lazım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Abdullah Avcı: Rekabeti ve oyuncu kalitesini artırmamız lazım

Süper Lig'in 19'uncu haftasında Antalya'da oynanan maçta Fraport TAV Antalyaspor ile 1-1 berabere kalan Trabzonspor'da maç sonrası teknik direktör Abdullah Avcı açıklamalarda bulundu.

Avcı, Antalyaspor'un burada oynadığı Hatayspor maçından sonra oyun formasyonunda bir değişiklik yaptığına dikkati çekerek, "Daha geniş alanda oynayan bir takımdan, tamamen savunma yapan bir kimliğe büründü ve bunun da karşılığını almaya başladı" dedi.
Antalyaspor'un muhtemel oyun planına, hafta başından itibaren oyuncu grubuyla beraber çalıştıklarını sözlerine ekleyen Abdullah Avcı, "Oyunda kaçırdığımız penaltıya kadar tamamen istediğimiz gibi sabırla topa sahip olup, kaybettiğimiz yerde yaptığımız baskılar, özellikle 5'li, 6'lı savunmaya karşı rakip arkası koşular ve kenar varyasyonlar son derece önemliydi. Kaybettiğimiz bir topta yaptığımız baskı ile penaltıyı yakaladık. Penaltıyı değerlendirebilsek, oyun başka bir senaryoya gidecek" diye konuştu.
Rakibin penaltıyı kurtarması ve 10 kişi kalmasının dirençlerini yukarı çektiğine işaret eden Avcı, şöyle dedi: "Bu direnç bizim zaman zaman oyun disiplininden kopmamızı sağladı. Bireysel performansları ortaya çıkarma durumu oluşturdu. Böyle durumlarda merkezi değil, kenarları zorlamak gerekiyor. Biz de zaman zaman bunu yaptık. İkinci yarıda oyunu daha erken cebimize almamız gereken bir durumda, oyunu çok sıkıştırdık. Bazen pozisyona girdik, bazen bunları değerlendiremedik. Bazen ağır, bazen de hızlı oynadık. Oyunun başında belki kazanacaktık, sonra kaybederken son saniyede tekrar beraberliği yakaladık. Reaksiyon, mücadele isteğini biraz daha planlı ve organizasyonlu bir şekilde yapmamız gerekiyor. Bunun için de rekabeti, oyuncu kalitesini artırmamız lazım."

False