HABER

9 günlük bayram tatili için yola çıkanlar, geçiş noktalarında trafik yoğunluğuna neden oldu

Kurban Bayramı'nı memleketinde ya da tatil beldelerinde geçirmek isteyen çok sayıda vatandaş araçlarıyla yola koyuldu. Kocaeli ve Bolu gibi geçiş güzergahı olan illerde trafik oluştu. D-100 kara yolunun Bolu geçişindeki yoğunluk havadan görüntülendi.

9 günlük Kurban Bayramı tatilini şehir dışında geçirecek olan vatandaşlar yola çıktı. Türkiye’nin en önemli geçiş güzergahlarından biri olan TEM Otoyolu ve D-100 kara yolunun Bolu geçişinde Ankara istikametinde memleketlerine gitmek isteyen tatilciler sebebiyle trafik yoğunluğu yaşanıyor. Tatilciler, TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu Ankara istikameti Bolu Dağı geçişlerinde trafik yoğunluğuna sebep oluyor. 

Tatilcilerin sorunsuz yolculuk yapmaları için tedbirlerini artıran İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri; sürücüleri hız yapmamaları, takip mesafelerini korumaları ve emniyet kemerlerini takmaları konusunda uyarıyor. Ayrıca Bolu Dağı viyadüklerinde arıza yapan küçük ve büyük araçlar nedeniyle bölgede trafik zaman zaman aksıyor. Köroğlu Rampaları mevkiinde ise yoğun trafik havadan dron ile de görüntülendi. Yoğun trafiğin cumartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.

BODRUM'A 24 SAATTE 20 BİN ARAÇ GİRİŞ YAPTI

Muğla'nın dünyaca ünlü turistik ilçesi Bodrum'a, son 24 saatte 20 bin araç giriş yaptı; trafik zaman zaman durma noktasına geldi.

Dünyanın en önemli turizm merkezlerinden Bodrum'da, 9 günlük Kurban Bayramı öncesi trafik yoğunluğu arttı. Son 24 saatte ilçeye 20 bin araç giriş yaparken, Bodrum-Turgutreis istikametinde yer yer trafik durdu. Sürücüler 2 kilometrelik yolu yaklaşık 30 dakikada geçerken, kentin diğer noktalarında da uzun araç kuyrukları oluştu. Bodrum'da ilerleyen günlerde araç yoğunluğunun artmasının beklendiği belirtildi. 

GÜNCELLENME

Bunları da beğenebilirsiniz

Son Dakika Haberler