HABER

3 yaşındaki Elif 65 saat sonra enkazdan sağ çıkarıldı, İBB İtfaiye Müdür Yardımcısı Yavuz o anları anlattı

İBB İtfaiye Müdür Yardımcısı Ahmet Yavuz o anları CNN TÜRK canlı yayınında anlattı:"İnanın şu an konuşamıyorum. Üç gündür Elif için, diğer vatandaşlarımız için mücadele veriyoruz. Gözleri açık bir şekilde bulduk. Umarım yaşayacaktır, inşallah farklı bir şeyi yoktur.

Çıkarırken de arkadaşımızın parmağını sıktı. Gözleri açık, kolları oynuyordu. Rahat bir vaziyetteydi. O anı anlatamıyorum. Son enkazı kaldırana kadar hiçbir zaman umudumuzu kesmiyoruz. Buradaki arkadaşlarımızın hepsi kahraman. Tüm ekipler kahraman. Biz de İstanbul İtfaiyesi olarak büyük mücadele verdik. Hepsine teşekkür ediyorum.

İnşallah enkaz altındaki tüm vatandaşlarımıza ulaşırız. Alkış öncesi arkadaşlarımız ses aldı, görüntü aldı. Belli aralıklarla biz dinleme yaparız ama hiçbir dinlemede Elif'in sesini tespit etmedik. Ama inanıyorduk Elif'in canlı çıkacağına. Son enkazı kaldırana kadar umudumuz tükenmedi. Devam ediyoruz. Elif'in gözlerinde tebessüm vardı. Yüzü, tebessümü görünce zaten arkadaşlarımız mutluluktan neredeyse koşacak hale geldiler. Çünkü Elif'i bulmuştuk. Aile çok üzgündü ama özellikle ben babasına da teşekkür ediyorum. Babası da bize her konuda yardımcı oldu, bize destek verdi. Umarız diğer kalan vatandaşlarımızı bu şekilde çıkarırız."

GÜNCELLENME