HABER

10 Şubat corona virüs tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Türkiye'de son 24 saatte 450 bin 44 test yapılırken 98 bin 602 vaka belirlendi. Koronavirüs nedeniyle maalesef 264 kişi yaşamını yitirdi. Öte yandan hastalığa yakalanıp iyileşen sayısı ise 87 bin 932 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca günlük tabloya yer verdiği paylaşımında artık hatırlatma dozunun gerekli olduğunu vurgulayarak ikinci doz koronavirüs aşılama oranının düşük olduğu illeri sıraladı ve "Daha fazla risk almayalım" çağrısında bulundu.

Sağlık Bakanlığı, 10 Şubat Corona virüs tablosunu ve aşılamada son durumu paylaştı. Türkiye'de son 24 saatte 450 bin 44 Kovid-19 testi yapıldı, 98 bin 602 kişinin testi pozitif çıktı, 264 kişi hayatını kaybetti.

BAKAN KOCA İKİNCİ DOZ ORANI DÜŞÜK İLLERİ SIRALADI

Tabloyu Twitter hesabından paylaşan Bakan Koca, paylaşımına şu notu düştü:

"Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bingöl, Muş, Gaziantep, Mardin, Şırnak, Bitlis, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Bayburt, Elazığ, Gümüşhane, Aksaray illerimizde ikinci doz oranları halen düşük. Artık hatırlatma dozu da gerekli olduğu halde! Daha fazla risk almayalım."

AŞILAMADA SON DURUM

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Osmaniye, Ordu, Amasya, Muğla, Kırklareli, Çanakkale, Eskişehir, Balıkesir, Zonguldak ve Manisa oldu.

GÜNCELLENME