HABER

Oğlu kaza yapan baba olay yerinden canlı yayın yaptı

Manavgat Çevre yolunda oğlu motosikletiyle kaza yaparak yaralanan baba, oğlunu haklı çıkarabilmek için olay yerinden telefonuyla canlı yayın yaptı.

Antalya Manavgat Sorgun-Otogar köprülü kavşak yan yolda motosikletin otomobile arkadan çarpması sonucu meydana gelen kazada motosiklet sürücüsü yaralanırken kazanın ardından yaşananlar kazanın önüne geçti. Kazanın meydana geldiği yere gelen basın mensupları olay yerinde kaza yapan motosiklet, yaralı motosiklet sürücüsü ve elindeki cep telefonuyla hararetli bir şekilde konuşarak canlı yayın yapmakta olan ve kazada yaralanan motosiklet sürücüsünün babası olduğu belirlenen İsmail Kolancı ile karşılaştı.Basın mensuplarının çekim yaptığını görünce canlı yayına ara veren İsmail Kolancı, oğlunun üzerinde motosiklet kullanmak için tüm ekipmanlarının olduğunu söyleyerek, “Otomobil yolunda giden motosiklete arkadan çarpmış. Çarptıktan sonra da yerde yatan motosikletlinin yaşayıp yaşamadığına bile bakmadan aracını bırakarak kaçıp gitmiş. Diyebileceğim tek şey şu, bu ehliyet kursları var ya gerçekten adam gibi eğitim vermeyi öğrenmeli. Çünkü sürücü kursları dahi halen yeterliliğe sahip değiller. Avrupa'da bu kadar kolay ehliyet alınamıyor. Bu kadar kolay dağıtılmıyor bu ehliyetler. Önemli olan burada benim oğlum değil, Türkiye’de motosikletlere karşı bir saygısızlık var, bir vurdumduymazlık var. Bırakın motosikleti yaya kaldırımından, yaya geçidinden geçmeye çalışan yayaya dahi yol vermeyi beceremeyen bir milletiz. Bununda tek sebebi cahillik başka hiçbir şey değil” dedi.
Otomobil motosiklete değil, motosiklet otomobile arkadan çarpmış
Baba İsmail Kolancı kazanın motosiklete otomobilin arkadan çarpması sonucunda meydana geldiğini söylerken, aslında kazanın Mehmet Can Kolancı (17)'nın kullandığı 07 AIS 707 plakalı motosikletin önünde seyir halindeki Mert Kırbaç’ın kullandığı 07 LEY 94 plakalı otomobille takip mesafesini korumadığı için arka sağ lastik ve çamurluktan çarpması sonucunda meydana geldiği, otomobile çarpan motosikletin devrilerek sürüklendiği belirlendi.
112 sağlık ekibi tarafından olay yerinde yapılan müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırılan Mehmet Can Kolancı’nın sürücü belgesinin de olmadığı belirlendi.

GÜNCELLENME