HABER

‘Evde sıkıldım’ diye dışarı çıkan karantinadaki şahıs polise yakalandı

Kastamonu’da Covid-19 tedbirleri kapsamında karantina altındayken ‘evde sıkıldım’ diye dışarı gezmeye çıkan şahıs, polis ekiplerine yakalanarak Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda zorunlu karantinaya alındı.

Kastamonu’da İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince karantina altındaki şahısların karantinayı ihlal etmeleri durumunda zorunlu olarak Kredi ve Yurtlar Kurumu'na yerleştirilmelerine devam ediliyor.
Kastamonu’da korona virüs testi pozitif çıkan ve evinde karantina altında olması gerekirken dışarı gezmeye giden M.A.’yı komşuları ihbar etti. Bunun üzerine harekete geçen polis ekipleri, evde sıkılınca dışarı gezmeye giden M.A.’yı dışarıda dolaştığı sırada yakaladı. Polis ekipleri, yaptıkları sorgulamada M.A.’nın korona virüs testinin pozitif olduğu ve evinde karantina altında tutulduğu tespit edildi. Hakkında hem adli hem de idari işlem yapılan ve 3 bin 180 lira para cezası uygulanan M.A., özel donanımlı sağlık ekipleri ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri tarafından Kastamonu Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait Şeyh Şaban-ı Veli Öğrenci Yurduna yerleştirildi.

GÜNCELLENME