Vestel'de Yılmaz Vural dönemi bitti

Vestelde Yılmaz Vural dönemi bitti

Vestel Manisaspor yönetimi, teknik direktör Giray Bulak'ın ayrılmasından sonra anlaştığı Yılmaz Vural'la çıkılan 7 lig maçında sadece 5 puan alınması üzerine deneyimli teknik adamla yollarını ayırdı.

Haberin Devamı

Vestel Manisaspor'da Vural dönemi de bitti. Siyah-Beyazlı yönetim, ligin 19. haftasında Giray Bulak'ın yerine büyük umutlarla göreve getirdiği Teknik Direktör Yılmaz Vural'la yollarını ayırdı. Deplasmanda 4-1 kaybedilen Fenerbahçe karşılaşması sonrası durum değerlendirmesi yapan yönetim, 7 haftada sadece 5 puan alabilen tecrübeli çalıştırıcının sözleşmesini fesh etme kararı aldı.

Doğup büyüdüğü sokağa adının verilmesiyle ilgili törene katılmak için dün Sakarya'ya giden Yılmaz Vural'a kararı bugün iletecek olan Başkan Kenan Yaralı'nın Hikmet Karaman ve Reha Kapsal'dan birini takımın başına getirmek için görüşme yaptığı bildirildi. Bu arada yönetimin resmi teklifte bulunduğu Rıza Çalımbay ve Aykut Kocaman'ın öneriyi kabul etmedikleri öğrenildi.

Öte yandan Fenerbahçe maçında diz yan bağlarından sakatlanan Ümit'in sezonu kapattığı, arka adalesinde kanama tesbit edilen Koray'ın ise 2 hafta takımdan uzak kalacağı açıklandı.

Haberin Devamı

YARALI VE VURAL'IN BASIN TOPLANTISI

Vestel Manisaspor Kulübü Başkanı Kenan Yaralı, Yılmaz Vural'ın teknik direktörlük görevinden ayrılmasına ilişkin olarak, “Kan değişikliğinin iyi olacağı yönünde ortak karar verdik” dedi.

Yaralı ve Vural, Tarık Almış Spor Tesisleri'nde birlikte basın toplantısı yaptı.

Kulüp Başkanı Kenan Yaralı, gelinen aşamada Vural'ın büyük bir özveride bulunduğunu söyleyerek şöyle dedi:

“Hocamız göreve geldiğinde alttan ikinciydik. Halen alttan ikinciyiz. Ama ligde kalma şansımız devam ediyor. Matematiksel olarak da devam ettiğini hepimiz biliyoruz. Bundan sonra bir kan değişikliğinin daha iyi olabileceği yönünde ortak bir karar vererek teknik heyet ve hocamızla karşılıklı olarak sözleşmelerimizi feshettik.”

Yılmaz Vural, futbolculara fayda sağlayamadıklarını belirterek, “Devam ederdik, ama camiaya zarar vermiş olurduk. Bu anlamda benim

futbolcularımızdan ricam şudur; İşe sahip olsunlar. Mücadelenin ön

planda olduğu, futbolu iyi oynayanın değil iyi mücadele edenin kazandığı bir lig var. O açıdan da benim kısaca futbolculara mesajım iyi mücadele etsinler. Çok iyi bir camiada olduklarını bilsinler” diye konuştu.

Bu değişikliğin futbolculara faydalı olacağını düşündüğünü ifade eden Vural, futbolcuların da “Bu takım hala düşme sınırında. Bunun nedeni biz mi yoksa hocalarımız mı” diye kendi aralarında tartışmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

Haberin Devamı

Vural ve ekibiyle tesislerin bahçesinde vedalaşan Yaralı, basın mensuplarının “ Yeni teknik direktör konusunda netleşen bir isim var mı” şeklindeki sorusuna, “Şimdi isim zikretmek hoş olmaz. 3 teknik direktör ile görüşmelerimiz devam ediyor. Cuma günü Sivasspor maçına kadar bu sorunu aşmış olacağız” dedi.

Haberle ilgili daha fazlası: