KOCAELİ HABERLERİ

Vali Güzeloğlu, Çayırova’da Toplantıya Katıldı

IHA
19.11.2015 - 17:59 |Son Güncelleme :

VALİ GÜZELOĞLU BAŞKANLIĞINDAKİ TOPLANTIDA YAPILAN VE YAPILACAK OLAN ÇALIŞMALAR ELE ALINDI.

IHA

Kocaeli’de 12 ilçede yapılması planlanan değerlendirme toplantılarının 9.’su Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun da katılımıyla Çayırova’da gerçekleştirildi.
Çayırova Belediyesi Kültür salonunda Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun başkanlığında düzenlenen toplantıya Çayırova Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Dr. Mürsel Durmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, İl Müftüsü Yusuf Doğan, İl Kültür Müdürü Adnan Zamburkan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersan Aytaç, Ticaret İl Müdür Vekili Veysi Uzunkaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü İlhan Aydın, Afet Acil Durum İl Müdürü Salim Tekoğlu, Çayıorva Belediye Başkanı Şevki Demirci, ilçe daire müdürleri, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.
"SORUNLARI DİNLEYEREK AŞACAĞIZ"
Toplantı öncesi kültür merkezi önünde vatandaşlarla sohbet eden Vali Güzeloğlu, yaptığı konuşmalarında, “Bu ilçe toplantılarımızda özellikle sizlerle buluşarak, her bir ilçemize bizzat geniş ve güçlü bir heyetle giderek, belki de bugüne kadar hiç yapılmayan ama bugünden sonra yapılacak olan katılımcı bir yönetim anlayışıyla, yeni talep, arzu, istek, dilek ve beklentilerin not edilmesi ve devam eden hizmetlerde mevcut, sıkıntı, sorun ve aşılması gereken meselelerin dinlenerek, hem de çözümüne gidilmesine gayret edilerek bütün bu faydaların hasıl olmasını amaçlıyoruz” dedi.
"GEBZE VE ÇAYIROVA’YA ÖNEM VERİYORUZ"
Kocaeli’nin Türkiye sanayi üretiminde önemli bir merkez olduğunu söyleyen Vali Güzeloğlu, “Türkiye’nin sanayi dönüşümünde ve ihracata dayalı özel sektör ağırlıklı büyüme stratejisinde orta ve yüksek teknolojili ürüne ve bu ürün gamına geçişinin gerçekleştirilmesi noktasında Kocaeli’nden daha hazır ve daha güçlü yapacak bir başka il de yok zaten. Biliyorsunuz geçen yıl bu zamanlar Sayın Cumhurbaşkanımız’ın onayıyla, Sayın Başbakanımız ve hükümetimizin kararıyla ve Sayın Bakanımız Fikri Işık’ın çok büyük bir çabasıyla ikinci Üniversitemiz Gebze Teknik Üniversitesi kuruldu. Bu üniversitemiz tam bu amaçla Çayırova’nında bulunduğu bu ekosistemde ve çevresel ilişkiler alanında Sanayi-Üniversite ilişkisini temin ve tesis etmek, yüksek, nitelikle katma değerli ürüne üretimi dönüştürmek, milli gelirimizi 25 milyar dolarlara çıkartacak süreçte ne yapılacaksa o anlamda enerji veya sinerji üretmek amaçlı bir kuruluşa dönüştürülmüştür” diye konuştu.
"MUHTARLAR BİZİM HİZMET ORTAĞIMIZ"
Muhtarların ilçelerdeki sorunların çözümde önemli görev üslendiklerini belirten Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, “Muhtarları hizmet meselelerin içinde çok önemli bir karar ve hizmet ortağımız olarak görüyoruz. Her yerde muhtarlarımızla çok yakın ve sıkı bir gönül bağı kurduk. Bütün sivil sosyal kesiminin, muhtarlarımızın, kamu görevlilerimizin bu aşkı hissetmesini, bu heyecan ile millete hizmet etme sevdası içinde dertlenmesini istiyoruz. Böyle olduğu takdirde göreceksiniz ki gelecek her gün bugünkünden ve geride bıraktığımız günden çok daha güzel olacaktır” şeklinde konularak toplantının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Vali Güzeloğlu, Çayırova’da Toplantıya Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Kasım 2015 tarihinde saat 17 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Güzeloğlu, Çayırova’da Toplantıya Katıldı haberi güncellenecektir.

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Ocak 2021, Salı
 • İmsak
  06:46
 • Güneş
  08:16
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:25
Sayfa Başı