KAYSERİ HABERLERİ

Vali Düzgün’den Emniyet Ve Asayiş Olayları Değerlendirmesi

IHA
22.10.2015 - 11:40 |Son Güncelleme :
Vali Düzgün’den Emniyet Ve Asayiş Olayları Değerlendirmesi
IHA

Vali Orhan Düzgün, İl Emniyet Müdürlüğü’nün çalışmaları sonucu son 1 ayda yaklaşık 38 kilo esrar maddesi ile birlikte çok sayıda uyuşturucu maddenin ele geçirildiğini, 161 bin 72 paket gümrük kaçağı sigara, 43 parça tarihi eser ve 250 litre kaçak akaryakıta el konulduğunu açıkladı.
Vali Düzgün, emniyet ve asayiş olaylarına ilişkin son 1 aya yönelik yaptığı değerlendirmede, alınan tedbirler ve yapılan çalışmalarla birlikte iyi sonuçlar alındığını, huzur ve güveni bozacak kişi ve olaylara karşı etkili bir mücadele verildiğini belirtti.
Kentte, 15 Eylül 2015 - 15 Ekim 2015 tarihleri arasında 93 ayrı olayda, 38 kilo eroin, 2 kilo 500 gram kubar esrar, 171 gram metamfetamin, 57 gram sentetik kannobinoid bonzai maddesi ve çok sayıda ecstasy ele geçirildiğini kaydeden Vali Düzgün, kaçakçılık suçlarına yönelik operasyonların da etkili bir şekilde yürütüldüğünü ifade ederek, ’’Sigara kaçakçılığı, akaryakıt kaçakçılığı ve tarihi eser kaçakçılığı suçundan 40 olayda 55 şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır. Yapılan operasyonlar sonucunda; 161 bin 072 paket çeşitli markalarda gümrük kaçağı sigara, 43 parça tarihi eser ve 250 litre kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir’’ dedi.
Trafik kazalarının önlenerek can ve mal kaybının en aza indirilmesi amacıyla denetimlerin aralıksız sürdürüldüğünü de ifade eden Vali Düzgün, trafik alanındaki çalışmaları şöyle özetledi; “Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, 28 bin 777 araç kontrol edilmiş, eksikliği görülen 7 bin 508 araç sürücüsüne trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmiş, alkollü araç kullanmaktan ve 100 ceza puanını doldurmaktan 62 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 233 araç çeşitli suçlardan trafikten men edilmiştir. Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde; 3 adet ölümlü, 261 adet yaralanmalı ve 312 adet maddi hasarlı olmak üzere toplam 576 adet trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda, 3 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 466 vatandaşımız yaralanmıştır. Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetim ve kontrollerde ise 22 bin 657 araç kontrol edilmiş, eksiği veya kural ihlali tespit edilen 65 bin 837 trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edilmiş, Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan 8 sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konulmuş, 218 araç çeşitli suçlardan trafikten men edilmiştir. Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde; 3 adet ölümlü, 44 adet yaralanmalı ve 46 adet maddi hasarlı olmak üzere toplam 93 adet trafik kazası meydana gelmiş, bu kazalarda, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiş 143 vatandaşımız yaralanmıştır.”
Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan uygulamalar sonucu ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen 18 çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün” ihlali fiilinden işlem yapılarak adli makamlara sevk edildiğini belirten Vali Düzgün, “15-18 yaş aralığındaki 30 çocuğa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinde cezai işlem uygulanmış ayrıca 17 yabancı uyruklu çocuk hakkında gerekli işlemler yapılmıştır. Çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak, toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak, eğitimlerini devam ettirmek için kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir. İl merkezinde bulunan 50 İnternet salonu denetlenmiş; 1 İnternet salonuna yanında veli veya vasisi bulunmadan 12 yaşından küçük çocuğa oyun oynattığı gerekçesiyle tutanak tanzim edilerek ilgili Kaymakamlığa gönderilmiştir” dedi.
Kayseri’nin huzurlu ve güvenli bir şehir olma yönünde hızla mesafe katettiğini ifade eden Vali Düzgün, bu ortamın sağlanmasında ve Kayseri’nin daha yaşanılabilir bir şehir haline gelmesinde emeği geçen tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarına ve sağduyulu vatandaşlara teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Düzgün’den Emniyet Ve Asayiş Olayları Değerlendirmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 11 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Düzgün’den Emniyet Ve Asayiş Olayları Değerlendirmesi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

12 Nisan 2021, Pazartesi
 • İmsak
  04:35
 • Güneş
  06:01
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  19:18
 • Yatsı
  20:38
Sayfa Başı