AYDIN HABERLERİ

Üstün Zekalı Çocuklar İçin Efeler’de Elini Taşın Altına Soktu

IHA
10.04.2015 - 12:36 |Son Güncelleme :

EFELER BELEDİYESİ NİSAN AYI 2’İNCİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. TOPLANTIDA AYDIN TİCARET BORSASI BİLİM VE SANAT MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN, ÜSTÜN YETENEKLİ VE ÜSTÜN ZEKALI ÇOCUKLARIN GELİŞİMLERİNE KATKIDA BULUNMAK AMACIYLA KURACAĞI “ROBOTİK LABORATUVARA” DESTEK VERİLMESİNE KARAR VERİLDİ.

IHA

Efeler Belediyesi Nisan ayı 2’inci toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğünün, üstün yetenekli ve üstün zekalı çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kuracağı “Robotik Laboratuvara” destek verilmesine karar verildi.
Efeler Belediyesi Nisan ayı 2’inci toplantısı Belediye Meclis Salonu’nda Belediye Başkan Vekili Halis Günday’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Belediye Meclis Üyelerinden Tahsin Serttaş, Özcan Petekkaya ve Savaş Akçöltekin’in mazeretli olarak katılmadığı toplantıda toplam 24 madde görüşülerek karar alındı.
Gündemin 9’uncu maddesinde gündeme gelen Aydın Ticaret Borsası Bilim ve Sanat Merkezi Müdürlüğü’nün, üstün yetenekli ve üstün zekalı çocukların gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla kuracağı Robotik Laboratuvara Efeler Belediyesi’nce katkı ve destek verilmesi ile ilgili Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu raporu görüşülerek karar alındı.
50 BİN TL MADDİ DESTEK TEPKİ ALDI
Robotik Laboratuvar için Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nun 50 bin TL maddi destek verilmesi kararı belediye meclisinde tepkilere neden oldu. AK Partili Meclis Üyesi Mahmut Yüce, “Aydın Ticaret Borsası belediyeden daha zengin bir kurum. Bizim kuruluşumuzun üzerinde 1 yıl ancak geçti. Destek vermeyelim demiyorum ama bu miktar fazla” dedi.
CHP’li Meclis Üyesi Fikri Aydın ise, “Aydın Ticaret Borsası’nın zaten bu laboratuvarın yapımında büyük bir payı var. Küçük bir kısmı için kurumlardan destek bekliyorlar. Belediyemizde bu çağrıya kayıtsız kalmayarak destek verecek. Miktarın yerinde buluyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Vekili Günday, Yüce ve Aydın’ın ardından komisyon kararını meclis üyelerinin oylarına sundu ve karar oy çokluğu ile kabul edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Üstün Zekalı Çocuklar İçin Efeler’de Elini Taşın Altına Soktu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Nisan 2015 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Üstün Zekalı Çocuklar İçin Efeler’de Elini Taşın Altına Soktu haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

10 Mayıs 2020, Pazar
 • İmsak
  04:20
 • Güneş
  05:56
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  20:14
 • Yatsı
  21:43
Sayfa Başı