GeriSpor Ünlü yüzücüler Antalya'da
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünlü yüzücüler Antalya'da

Ünlü yüzücüler Antalya'da
refid:17875112 ilişkili resim dosyası

Uluslararası Süleyman Erol Açık Deniz yüzme Yarışları 29 Mayıs'da Konyaaltı plajlarında gerçekleştirilecek.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Olimpos Rotary Kulübü Başkanı Cüneyt Koşu ve Deniz Ticaret Odası (DTO) Antalya Şubesi Başkanı Ahmet Erol'la birlikte düzenledikleri toplantıda “Konyaaltı 5. Uluslararası Açık Deniz Yarışları” hakkında bilgi verdi.

Muhittin Böcek, Açık Deniz Yüzme Yarışları'na Almanya, Hollanda, Slovakya, İsrail, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Çek Cumhuriyeti, İspanya, İrlanda, Avusturya ve Türkiye yüzme milli takımlarından 28'i erkek 22 kadın olmak üzere 50 uluslararası sporcunun katılacağını söyledi.

Böcek, uluslararası yarışmada birinci olan yüzücüye 3 bin Avro, ulusal yarışlarda birinci gelen sporcuya da 2 bin Avro ödül verileceğini bildirdi. Böcek, “Antalya'nın dünyaca ünlü Konyaaltı plajları bundan böyle uluslararası alanda açık deniz yarışlarıyla tanınacak” dedi.

YÜZME HAVUZU PROJESİ

Konyaaltı ilçesi Pınarbaşı Mahallesi'nde 9 bin metrekare alan üzerinde 2,5 milyon TL'ye mal olacak olimpik yüzme havuzu ve tesisleri projesi hazırladıklarını, tesisin temelini en kısa zamanda atmak istediklerini açıklayan Böcek, geçtiğimiz günlerde yıkılan Süleyman Erol Yüzme Havuzu'nun bulunduğu alanda da içinde her türlü deniz sporlarının yapılacağı “Süleyman Erol Su Sporları Merkezi” projesi hazırladıklarını sözlerine ekledi.

CÜNEYT KOŞU

Uluslararası Açık Deniz Yüzme Yarışları organizasyonunu gerçekleştiren Olimpos Rotary Kulubü Başkanı Cüneyt Koşu da kulüp olarak bugüne kadar topluma yönelik 17 önemli proje gerçekleştirdiklerini, bu projelerden birinin de bu yıl 5'incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Süleyman Erol Açık Deniz Yüzme Yarışları olduğunu bildirdi.
Avrupa Yüzme Birliği'nin (LEN) 5 ayaktan oluşan Açık Deniz Yüzme Yarışlarının ilkinin İsrail'de yapıldığını, ikincinin de Antalya'da Konyaaltı plajlarında gerçekleştirileceğini belirten Koşu, “Bu yarışlar aynı zamanda 2012'de Londra Olimpiyat Oyunları için önemli bir ayak olacak” diye konuştu.
Koşu, yüzme sporunda dünyaca ünlü sporcuların katılacağı yarışlara 28 Mayıs tarihinde Crown Plaza Hotel'e yapılacak başvuru ile lisans alacak sporcuların da katılabileceğini belirtti. Koşu, ulusal yarışmada bedensel engelli sporcuların da yer alacağını kaydetti.

DTO ŞUBE BAŞKANI EROL

DTO Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol ise merhum babası Süleyman Erol adına düzenlenen yarışlarının sürdürülebilir olması için çalışmalar yapılması gerektiğini bildirdi. Babası Süleyman Erol'un Antalya'da ve Türkiye'de yüzme sporuna önemli katkılar yaptığını ve Antalya'da ilk olimpik yüzme havuzunu yaptırdığını vurgulayan Ahmet Erol, “Turizmde çok iyi tanınan Antalya'yı bundan böyle uluslararası yüzme yarışlarının yapılacağı bir bölge olarak dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.
Uluslararası Açık Deniz Yüzme Yarışları 29 Mayıs Pazar günü 08.30'da 17 numaralı plajda yapılacak.
False