GeriFutbol Ünal Aysal: Terim'e o mesajları ben gönderdim ancak...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünal Aysal: Terim'e o mesajları ben gönderdim ancak...

Ünal Aysal: Terim'e o mesajları ben gönderdim ancak...
refid:28406610 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Haberleşmenin gizliliğini ihlal suçlamasıyla, hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal, gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı tarafından yayınlanan mesajları Fatih Terim'e kendisinin gönderdiğini kabul ederken, "Bu tip konuşmaları yayınlatmamın, benim ve Fatih Terim açısından hiçbir anlamı yok" dedi. Aysal, Kütahyalı ile mesajlaşmadığını da söyledi.

Haberleşmenin gizliliğini ihlal suçundan hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan ve bir önceki celse duruşmaya zorla getirilme kararı çıkarılan Galatasaray Kulübü eski başkanı Ünal Aysal, “Fatih Terim ile aramızda hakaret içeren bir konuşma olmadığı, günlük tamamen dostane konuşmalar olduğu görülecektir. Bu tip konuşmaları yayınlatmamın, söylememin benim ve Fatih Terim açısından hiçbir anlamı yoktur” dedi.

“TERİM’LE ARAMIZDA HAKARET İÇEREN KONUŞMA YOK”
İstanbul 28. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya Ünal Aysal ile avukatı Köksal Bayraktar katılırken, şikayetçi Fatih Terim katılmadı. Terim’i duruşmada avukatı Rezan Epözdemir temsil etti. Kimlik tespiti yapılan Ünal Aysal Belçika’da yaşadığını, evli ve 3 çocuğu olduğunu söyledi. Hukuk Fakültesi mezunu bir iş adamı olduğunu ifade eden Aysal, aylık gelirinin ise ortalama 40 bin lira olduğunu belirtti.

Ünal Aysal: Terime o mesajları ben gönderdim ancak...

Mahkemeye yazılı savunma veren Ünal Aysal, ifadesinde suçlamaları reddetti. Aysal, “İddianamede belirtilen tarihte Galatasaray Kulübü Başkanı olarak görev yapıyordum. Müşteki Fatih Terim de Galatasaray Teknik Direktörü’ydü. O dönemde Fatih Terim’in teknik direktörlükten ayrılma sebebi, televizyonlarda yapılan programlarda tartışılıyordu. Ben de bu tip spor programlarını incelememeyi prensip haline getirdiğim için Fatih Terim ile yapmış olduğum telefon mesajlarının televizyonda Rasim Ozan Kütahyalı tarafından yayınlandığını sonradan öğrendim. Mesajların içeriği değerlendirilecek olursa, Fatih Terim ile aramızda hakaret içeren bir konuşma olmadığı, günlük tamamen dostane konuşmalar olduğu görülecektir. Bu tip konuşmaları yayınlatmamın, söylememin benim ve Fatih Terim açısından hiçbir anlamı yoktur” dedi.

“RASİM OZAN KÜTAHYALI İLE MESAJLAŞMADIM"
Ünal Aysal ifadesinin devamında, “Rasim Ozan Kütahyalı ile mesajlaşmadım. Bu mesajları kesinlikle kendisine ben göndermedim. Tabii ki kanalda izlendikten sonra bu mesajlar nasıl oldu da Kütahyalı’nın eline geçti diye düşündüm. Toplantılara girerken biz telefonları yanımıza almıyoruz. Belki masamın üzerine bıraktığımda benden habersiz birileri telefona girip mesajların fotoğrafını çekmiş olabilir. Veya ben yönetim kurulundaki arkadaşlara Fatih Terim ile mesajlaştığımı benim telefonlarıma çıkmadığını söylemiştim. Onlardan biri söylemiş olabilir. Ben yayınlanan mesajları inkar etmiyorum. Fatih Terim ile aramızda yaptığımız dostane yazışmalardır” diye konuştu.

Ünal Aysal: Terime o mesajları ben gönderdim ancak...

TERİM, O TARİHTE MİLLİ TAKIMLA ANLAŞMADI
Duruşmada Fatih Terim’i temsil eden Rezan Epözdemir, Ünsal Aysal’a bazı sorular yöneltti. Avukat Epözdemir, söz konusu mesajlar medyada yayınlanmasının ardından savcılığa başvurdunuz mu?” sorusuna Aysal, “Ben bu mesajların yayınlandığını ertesi gün gazetelerden öğrendim. Mesajların içeriğinde kimseyi rahatsız edici bir söz, nezaket kuralları dışında bir yazışma olmadığı için şikâyetçi olmadım” diye cevapladı.

AYSAL: BİZ TERİM'E 4 MAÇ İÇİN İZİN VERDİK, ANCAK O...
Aysal, telefonunun kaybolduğu ya da çalındığı sorusuna ise, “Telefonum çalınmadı ve kaybolmadı, bu nedenle şikâyetçi olmadım” dedi. Ünal Aysal daha sonra, “Bizim bu mesajları yayınlayarak Galatasaray Kulübü’nün taraftar nezdinde meşru zemin yaratmaya ihtiyacı yoktur. Çünkü o dönemde biz Fatih Terim’e 4 maç için milli takımla anlaşmak üzere izin vermiştik. Ancak o kulüpten izin almaksızın milli takımla o dönemde anlaşma yapmıştı. Bunu kendisi televizyonda açıklamıştı” dedi.

Ancak Fatih Terim’in avukatı, belirlenen tarihte müvekkilinin milli takımla bir anlaşma yapmadığını ve iş akdinin feshine ilişkin nedeni anlatan haberleri mahkemeye sunacaklarını ifade etti. Mahkeme, ifadesi alınan ve yurtdışında yaşayan Ünal Aysal’ın bundan sonraki duruşmalardan vareste tutulmasına, duruşmaya katılmayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında yakalama kararının devamına ve iddianameye dayanak yapılan CD’nin incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

AYSAL’IN 2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
İddianamede Fatih Terim ile aralarında yaptıkları mesajlaşmaların basında yayınlanmasına neden olduğu iddiasıyla Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal hakkında “haberleşmenin gizliliği ihlal” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis, bu mesajları 30 Eylül 2013 tarihinde televizyon programında yayınlayan Rasim Ozan Kütahyalı hakkında da “hakaret ve haberleşmenin gizliliğini ihlal” suçundan 1 yıldan 6 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle