GeriFutbol Ünal Aysal: O yönetici Galatasaray'a zarar veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  26
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ünal Aysal: O yönetici Galatasaray'a zarar veriyor

Ünal Aysal: O yönetici Galatasaray'a zarar veriyor
refid:27650791 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, "Prandelli'nin sözleşmesine baksan kafayı yersin!" diyen Abdurrahim Albayrak'ı topa tuttu. Albayrak'ı kamuoyunu yanıltıcı bilgiler vermekle suçlayan Aysal, "Galatasaray'a kasıtlı olarak zarar veren bazı spor programları ile bu programlara katılarak kulübümüzün zarar görmesine katkı sağlayan yöneticinin söylemlerini endişe ile takip ettim" dedi.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Abdurrahim Albayrak'ın bir televizyon programında, "Prandelli'nin sözleşmesine baksan kafayı yersin! Ünal Aysal, hocaya 'dört ülkede takım kuracağız, bunları sen çalıştıracaksın' demişler" sözleriyle suçladığı eski başkan Ünal Aysal, sert bir karşılık verdi. İsim vermeden suçladığı Albayrak'ın Galatasaray'a zarar verdiğini savunan Aysal, Prandelli'nin sözleşmesinde tazminat maddesi olmadığını yineledi. Ünal Aysal'ın açıklamaları şöyle:

"CAMİAMIZA KASITLI OLARAK ZARAR VERİYOR

Değerli kulübüm Galatasaray'ın başkanlığını yaptığım 3.5 yılda, kulüp içi ve dışı tüm çalışanlar, paydaşlar ve taraftarlarımızla ilişkilerimizde doğruluk, dürüstlük ve akılcılık ilkesiyle hareket ettik. Bu öncelikli değerlerimiz çerçevesinde futbolcular ve teknik direktörle ve bazı sporcularımızla yapılan mukavelelere yönelik yanıltıcı, camiamızın aidiyet duygusuna ve kurumsal itibarına kasıtlı olarak zarar veren bazı spor programları ile bu programlara katılarak kulübümüzün zarar görmesine maalesef katkı sağlayan yöneticinin söylemlerini endişe içerisinde takip ettim.

"CİDDİ BOYUTTA BİR BİLGİ KİRLİLİĞİ VAR"
Hatırlatmak isterim; 2000 yılındaki AIG'ye hisse satışından beri Galatasaray başkan ve yönetimleri, bir servet yönetimi değil, sürekli büyüme ve finansal kriz yönetimi yapmışlardır ve son bir ay içinde kurgulanarak verilmeye çalışılan yanıltıcı ve yıkıcı mesajlar, çok daha zor dönemler yaşadığımız zamanlarda dahi hiçbir dönemde bu denli istismar edilmemiştir. Kulübümüzün, yani ailemizin içerisinde kalması gereken her türlü konu medya üzerinden bu kadar ve ısrarla saptırılmaya çalışılmamıştı. Özellikle son günlerde üzerinde ciddi boyutta bir bilgi kirliliği olduğu izlenimi veren, devralınan ve devredilen mali tablolar ile ilgili olarak çok yakında kamuoyu ayrıca kanıtları ile bilgilendirilecektir.

ABDURRAHİM ALBAYRAK'IN OLAY YARATAN AÇIKLAMALARI

"TÜM ANLAŞMALAR MAKUL DÜZEYDE YAPILMIŞTIR"
Bu iddiaların tamamının asılsız olduğnu değerli Galatasaraylılara açıkça ifade etmmeliyim. Tüm anlaşmalar ve harcamalar gerek futbolcular gerek teknik adamların sahip oldukları kariyer ve kulübümüzün menfaatleri göz önüne alınarak en ölçülü ve makul düzeyde yapılmıştır.

"PRANDELLI'NİN SÖZLEŞMESİNDE TAZMİNAT MADDESİ YOK"
Teknik direktör Cesare Prandelli ile yapılan anlaşma iddia edilenin aksine içinde tazminat maddesi yoktur. Prandelli'ye finansal vizyonumuz çerçevesinde ödenebilir bir plan yapılmıştır. Bu ödemeler kamuoyunu yanıtlmak için iddia edildiği gibi toplu ve bir seferde yapılacak bir ödeme türü değildir, ay ay ödenmek üzere, zamana yayılmıştır.

"BİR YÖNETİCİ İTİBARIMIZA ZARAR VERİYOR"
Ayrıca, başarıyı ödüllendirme Galatasaray kulübü yönetiminin prim adı altında uyguladığı başarıya endeksli ve verimliliği arttırma anlayışı içerisinde yer alan bir uygulamadır. Prim sistemi başarının gelmesi için bir motivasyon aracıdır ve başarı geldikçe yapılacak bir ödeme türüdür, yine iddia edildiği gibi mukavelenin sonlanma halinde ise kulübün ödeyeceği ceza tazminat gibi parasal bir yük öngörülmemiştir. Kişilerle yapılan anlaşmalara - gönüllü feragat dışında - bağlı kalmamak bizim kurumsal ve etik değerlerimize aykırıdır. Böyle beklentiler içinde bir yöneticinin televizyon kanallarında yer alması ise itibarımıza zarar veren üzücü ve gayri ciddi bir durumdur. Sorun varsa en saygın yöntem uzlaşmadır.

"KİŞİSEL HESAPLAŞMALARI BİR KENARA BIRAKIN"
Galatasaray Kulübü borsaya açık bir şirkettir. Saygıdeğer, itibarlı ve güçlü bir kulüptür. Kurumsal itibarımızı kamooyunda temsil eden yöneticilerimizin; etik değerlerimizin kaybına yol açmayan, sosyal ve finansal piyasalarda her türlü kredibilitemize zarar vermeyen, dedikodu ve yıpratma kültürü üzerinden hareket etmeyen ve kişisel hesaplaşmalarını kulübün itibarı üzerinden tutmayan bir yönetim anlayışı içerisinde hareket etmeleri gerekliliğini özenle hatırlatırken, hiçbir karşılık beklemeden bundan önce olduğu gibi bundan sonra da bir Galatasaraylı olarak gönülden bağlı olduğum kulübümün ve yönetimlerin destekçisi ve yardımcısı olmaya devam edeceğeimin bilinmesini isterim."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle