İSTANBUL HABERLERİ

Uluslararası Projede İlk Durak Kağıthane

IHA
20.10.2015 - 10:07 |Son Güncelleme :

TÜRKİYE'NİN DE ARALARINDA BULUNDUĞU ÇOK SAYIDA ÜLKEDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN PROJEDE SOSYAL AĞLARIN GENÇLER ÜZERİNDEKİ OLUMLU OLUMSUZ ETKİLERİ ARAŞTIRILACAK. PROJENİN İLK UYGULAMA YERİ İSE KAĞITHANE'DE BULUNAN AHMET ÇUHADAR ORTAOKULU OLACAK.

IHA

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkede gerçekleştirilecek olan projede sosyal ağların gençler üzerindeki olumlu olumsuz etkileri araştırılacak. Projenin ilk uygulama yeri ise Kağıthane’de bulunan Ahmet Çuhadar Ortaokulu olacak.
Teknolojinin giderek gündelik yaşamın her alanını kapsaması olumlu olduğu kadar olumsuz yönleri de beraberinde getiriyor. Özellikle internet ortamındaki sosyal ağların gençler üzerindeki etkileri son dönemde dünyada tartışılır oldu.
Bu kapsamda Kağıthane, sosyal ağların gençler üzerindeki etkilerini araştırmak üzere oluşturulan uluslararası bir projeye ev sahipliği yapıyor. Aralarında Türkiye’nin de bulunduğu Portekiz, Litvanya, Yunanistan, Romanya ve Avusturya’nın katılımıyla oluşturulan proje kapsamında sosyal ağların gençler üzerindeki olumlu ve olumsuz etkileri araştırılacak. Araştırma sonuçlarına göre olumsuz etkilerin ortadan kaldırılması yönünde yeni metotlar geliştirilecek.
Projenin dünyadaki ilk uygulama yeri Ahmet Çuhadar Ortaokulu seçildi. Dünyanın farklı ülkelerinden bu amaçla gelen 10 öğretmen 3 gün süresince Kağıthane’de kalarak gençlerle görüşecek ve sosyal ağların olumsuz etkilerinin ortadan kaldırılması için çözüm arayışına girecek. Toplam 5 yıl sürecek projenin ikinci durağıysa 2016 yılının Ocak ayında Yunanistan olacak.
Projenin startını Kağıthane’de veren yetkililer Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’ı da makamında ziyaret etti. Projenin gönüllü destekçisi olan Kağıthane Belediyesi, yabancı öğretmenlerin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında rol üstleniyor.
Ahmet Çuhadaroğlu Ortaokulu Müdürü Fevzi Karaca ile beraber ziyarete gelen yabancı öğretmenler Kağıthane Belediyesi’nin eğitime sağlamış olduğu destekler konusunda bilgilendi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ‘’ Y ve Z nesli olarak tabir ettiğimiz çocuk ve gençler internet aracılığıyla bilgiye artık anında erişme imkanına sahip. Ancak internette sadece bilgi yer almıyor. Birçok zararlı etkileri olan platformlar da söz konusu. Özellikle sosyal ağlar kullanım alanına göre çok faydalı olabildiği gibi çok tehlikeli ortamlara da dönüşebiliyor. Çocuk ve gençler vakitlerinin çoğunu internette geçiriyor. Gençleri iyi ve faydalı olana yönlendirmek, onları kötü ortamlardan uzak tutmak da velilere ve biz idarecilere düşüyor. Bu kapsamda projeye Kağıthane Belediyesi olarak destek veriyoruz’’ dedi.
Ziyaret sonunda gelen yabancı misafirlere Başkan Kılıç tarafından Kağıthane’nin simgelerinden ‘Lale Figürü’ hediye edildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Uluslararası Projede İlk Durak Kağıthane hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ekim 2015 tarihinde saat 10 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uluslararası Projede İlk Durak Kağıthane haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ekim 2020, Salı
 • İmsak
  05:50
 • Güneş
  07:14
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:53
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı