BURSA HABERLERİ

Uludağ Üniversitesi Rektörü Ulcay’dan Mezunlara Müjde

IHA
25.10.2015 - 12:31 |Son Güncelleme :

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ULCAY, MEZUNLARIN ÜNİVERSİTE İLE BAĞLARINI KOPARMAMALARI İÇİN PROJE ÜRETMEYE ÇALIŞTIKLARINI SÖYLEYEREK, “SADECE MEZUNLAR DEĞİL, EMEKLİ ÖĞRETİM ÜYELERİMİZ İÇİN DE AYNI ÇATI ALTINDA MİSAFİR EDECEĞİMİZ BİR YERİMİZ OLSUN İSTİYORUZ. BUNU DA YATIRIM PLANLARIMIZA ALDIK. PROJELERİ ÇİZİLİYOR, YENİ DÖNEMDE HİZMETE SOKACAĞIZ” DEDİ.

IHA

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, mezunların üniversite ile bağlarını koparmamaları için proje üretmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Sadece mezunlar değil, emekli öğretim üyelerimiz için de aynı çatı altında misafir edeceğimiz bir yerimiz olsun istiyoruz. Bunu da yatırım planlarımıza aldık. Projeleri çiziliyor, yeni dönemde hizmete sokacağız” dedi.
Uludağ Üniversitesi Mezunlar Derneği (UMED) Başkanı Figen Dalgakıran Arat ve yönetim kurulu üyeleri, UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper de hazır bulundu.
Karşılıklı fikir alışverişinin gerçekleştirildiği ziyarette Uludağ Üniversitesi’nin yeni dönem vizyon ve projelerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, göreve geldiği ilk haftadan itibaren üniversiteye yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştıklarını vurguladı. Ulcay, “Kendimize 3. nesil üniversite hedefi koyduk. Bu hedef doğrultusunda plan, proje ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmaları yaparken de kentin tüm dinamiklerini dinliyoruz. Onların istek, öneri ve şikayetlerini de değerlendiriyoruz. İlk altı ay içerisinde kentin farklı kanaat önderi sivil toplum kuruluşu ile tam 12 toplantı düzenledik. Hepsinde de sadece onları dinledik. Bursa, üniversiteden ne istiyor bunu anlamaya çalıştık. Hepsini not ettik. Şimdi artık yeni dönemde kalıcı adımlar atmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.
Yeni dönemde kampus alanı içerisinde de çağdaş ve kullanılabilir bir yapılaşma modeline gideceklerini vurgulayan Ulcay, bu alanlar içerisinde özellikle dernek ve öğrenci kulüpleri kurulması için yerleşkeler yapacaklarını kaydetti. Uludağ Üniversitesi Mezunlar Derneği için de bir lokal oluşturmayı planladıklarını belirten Ulcay, “Sizleri de unutmadık. Üniversitemizde yeriniz olsun istiyoruz. Mezunların üniversite ile bağlarını devam ettirmesi için çalışıyoruz. Sadece mezunlar değil, emekli öğretim üyelerimiz için de aynı çatı altında misafir edeceğimiz bir yerimiz olsun istiyoruz. Bunu da yatırım planlarımıza aldık. Tüm bu anlattıklarımın mimari projeleri hazırlanıyor. İlerleyen dönemlerde hayata geçirecek ve sizlerin kullanımına sunacağız” diye konuştu.
UMED Başkanı Figen Dalgakıran Arat ise Uludağ Üniversitesi mezunları derneği olarak aktif çalışmalar yürütmeye devam ettiklerini söyledi. Rektör Ulcay’ın dernek yönetimine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Arat, “Dernekçilik demek aidiyet duygusu hissetmek demektir. Üniversitemizde yetişen çok önemli şahıslar var. Burası ile bağlarını koparmasınlar istiyoruz. Sadece mezunlar değil, emekli öğretim üyeleri için de dernek lokali projesinin olması bizleri çok mutlu etti. Rektörümüz Sayın Yusuf Ulcay’a bu çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Uludağ Üniversitesi Rektörü Ulcay’dan Mezunlara Müjde hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Ekim 2015 tarihinde saat 12 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Uludağ Üniversitesi Rektörü Ulcay’dan Mezunlara Müjde haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Ağustos 2020, Perşembe
 • İmsak
  04:30
 • Güneş
  06:06
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  17:03
 • Akşam
  20:11
 • Yatsı
  21:41
Sayfa Başı