KAYSERİ HABERLERİ

Ülkü Ocakları Kayseri Şube Başkanı Aytaç Gezici:

IHA
14.11.2015 - 16:44 |Son Güncelleme :

KAYSERİ ÜLKÜ OCAKLARI

IHA

Ülkü Ocakları Kayseri Şube Başkanı Aytaç Gezici yaptığı basın açıklamasında, “6 Kasım 2015 tarihinde İran Radyo Televizyon Kurumuna bağlı televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Bugün Türk Milletinin ve Türk Milliyetçilerinin susmayan ve susturulamayan Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın haklı davalarında yalnız olmadıklarını haykırıyoruz” dedi.
Cumhuriyet Meydanında yapılan basın açıklamasında konuşan Ülkü Ocakları Kayseri Şube Başkanı Aytaç Gezici, “Büyük Türk milleti, şan ve şerefle dolu köklü bir maziye ve binlerce yıllık geçmişinin birikimiyle oluşturduğu yüksek bir medeniyete sahiptir. Hüküm sürdüğü coğrafyalara bu medeniyetin eserlerini nakşetmiş, idare ettiği halkları refaha kavuşturmuştur. İhtişamı gönülleri fetheden bu büyük millet kimseyi hakir görmediği gibi hiçbir zamanda kendisine yapılan alçak saldırıları sineye çekmemiştir. İşte bugün Güney Azerbaycan’da meydana gelen nümayişin ardındaki ruh bu tarihi anlayışın kendisidir” diye konuştu.
Gezici ayrıca, “6 Kasım 2015 tarihinde İran Radyo Televizyon Kurumuna bağlı televizyon kanalında soydaşlarımıza ve medeniyetimize hakaret edilmiştir. Söz konusu programda Güney Azerbaycan Türk’ü bir çocuğun dişlerini tuvalet fırçasıyla temizlemesi ve bu sebepten etrafına kötü koku yayılmasıyla ilgili bir sahneye yer verilerek, İran Türkleri açıkça aşağılanmıştır. Türk Milleti ‘pasaklı, kirli ve bulundukları alanda bütün kötü kokuların kaynağı’ gibi gösterilmeye çalışılmıştır. Urmu Göl’ünü kurtararak Güney Azerbaycan’ı çölleştirmeye çalışan, Türkçe eğitimin önünü keserek ses bayrağımızı susturmaya uğraşan hatta Traktörsazi futbol takımının başarılarını gölgelemeye kalkan baskıcı rejimin kin ve nefret dolu politikaları son noktaya dayanmıştır. Gözünü hırs bürüyen ve din maskesi ardında adi işlerin merkezi olan bu yapının milletimize ve medeniyetimize hakareti ise bardağı taşıran son nokta olmuştur. ‘Haray Haray Men Türkem’ diyerek yeri göğü inleten soydaşlarımız ‘Artık Herkes Susacak Türkler Konuşacak’ yazılı pankartlarla biriken öfkelerini ortaya koymuşlardır. Tebriz, Urmiye, Zengan, Erdebil, Meşgin, Marağa, Hoy, Melik Kendi ve İran’ın başkenti Tahran büyük protestolara sahne olmaktadır” şeklinde konuştu.
Sözlerini sürdüren Gezici şu şekilde konuştu; “Soydaşlarımızın sesine ilk destek hemen yanı başlarından, aynı rejime karşı var olma mücadelesi veren Kaşgay Türk’lerinden gelmiştir. Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımız ise Bakü’de düzenlenen mitingle öz gardaşlarının haklı tepkilerine desteklerini dile getirmişlerdir. Bugün Türk Milletinin ve Türk Milliyetçilerinin susmayan ve susturulamayan Ülkü Ocakları olarak soydaşlarımızın sesine ses veriyoruz, haklı davalarında yalnız olmadıklarını haykırıyoruz. Bugün Ortadoğu’da çıkarları peşinde koşarak bir aktör olmaya talip İran’a çağrımızdır. Aynı kökten beslenen bir zenginlik olan mezhepleri çatışma aracı olarak kullanarak Türkmen soydaşlarımızı birbirlerine kırdırmaya çalışmaktan vazgeç.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Ülkü Ocakları Kayseri Şube Başkanı Aytaç Gezici: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Kasım 2015 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ülkü Ocakları Kayseri Şube Başkanı Aytaç Gezici: haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

05 Temmuz 2020, Pazar
 • İmsak
  03:23
 • Güneş
  05:12
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  20:13
 • Yatsı
  21:55
Sayfa Başı