GeriFutbol UEFA'nın beklemediğini başaracağız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UEFA'nın beklemediğini başaracağız

UEFA'nın beklemediğini başaracağız
refid:24492418 ilişkili resim dosyası

Sarı lacivertlilerin tecrübeli yıldızı, “Arsenal muhtemel rakipler arasında en zoruydu. UEFA tarafından beklenmeyeni başararak, Şampiyonlar Ligi’ne kalmak istiyoruz” dedi.

F.BAHÇE’nin, kuradaki olası rakipleri arasında en zoru ile eşleşmesi farklı spekülasyonları beraberinde getirdi. Sarı lacivertliler adına ilk açıklamayı yapan kaptan Emre Belözoğlu da bu duruma değindi. Takım halinde izledikleri kura çekiminin ardından FB TV’ye konuşan deneyimli futbolcu, “Elediğimiz Red Bull Salzburg, çekebileceğimiz en zor takımdı. Arsenal de muhtemel rakipler arasında en zoruydu. UEFA tarafından beklenmeyeni başararak, Şampiyonlar Ligi’ne kalmak istiyoruz. Bu taraftar ve camia her şeyi hak ediyor” ifadelerini kullandı.

‘TUR İÇİN ŞANSLARIMIZ EŞİT’

ŞAMPİYONLAR Ligi’ne kesinlikle katılmak istediklerini vurgulayan Emre, şöyle devam etti: “Bu anlamda gerekli hazırlıklarımızı yapıyoruz. Özellikle fiziki anlamda Arsenal maçına kadar eksiklerimizi tamamlayacağız. Kolay bir kura olmadı. Dünyanın en önemli takımlarından bir tanesi. Oturmuş bir sistemleri var. Yaklaşık 17-18 senedir aynı antrenörleri başında. Çok zor bir kura oldu. Zorlu bir eşleşme olacak ama iyi mücadele ettiğimiz takdirde şanslarımızın eşit olduğunu düşünüyorum.”

‘SÜPER KUPA MORAL OLUR’

SARI lacivertli oyuncu, yarın Galatasaray ile oynayacakları TFF Süper Kupa maçıyla ilgili ise şunları söyledi: “Aramızda yıllardır süren bir rekabet var. Fair-play çerçevesinde, dostça bir mücadele olmasını temenni ediyorum. Süper Kupa’yı geçen sene rakibimize kaptırmıştık ama bu sene kazanmak istiyoruz. Lige o özgüvenle başlamak istiyoruz. Geçen yıl kupayı kaybettikten sonra psikolojik baskı olmuştu. Bu kez iyi bir sonuç almaya çalışacağız.”


False