GeriFutbol UEFA'dan Türk delegasyonuna övgü
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

UEFA'dan Türk delegasyonuna övgü

UEFA'nın, İsviçre'nin Nyon kentinde düzenlenen UEFA Antrenör Eğitimi Kursiyer Değişim Programı'nın ardından Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yolladığı yazıda organizasyona katılan Türk delegasyonuna övgüde bulunduğu bildirildi.

TFF'den alınan bilgiye göre, UEFA Futbol Eğitim Hizmetleri Sorumlusu Frank K.Ludolph'un imzasını taşıyan metinde; UEFA tarafından eğitimlerin verildiği, futbol dünyasının önemli isimlerinin konuşmacı olarak katıldığı, Türkiye'nin yanı sıra Litvanya, Letonya ve Slovakya'dan eğitim direktörleri, eğitmenler ile Pro Lisans kursiyerlerinin uygulamalarını sunduğu etkinlikte Türk ekibinin performansının 'mükemmel' olarak nitelendirildi. Yazıda ayrıca, UEFA ile TFF arasında eğitim alanındaki işbirliğinin artarak devam edeceği, bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Antalya'da yapılan UEFA A Lisans Kursu'na UEFA Gözlemcisi Andreas Morisbak tarafından destek verildiği belirtildi.

UEFA Antrenör Eğitimi Kursiyer Değişim Programı'yla ilgili UEFA'nın resmi sitesinde yer alan haberde ise, TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ile Pro Lisans kursiyeri sıfatıyla Nyon'da bulunan Medical Park Antalyaspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek'in organizasyonla ilgili görüşlerine yer verildi. Tolunay Kafkas etkinlikte UEFA'nın Study Group çalışmalarında olduğu gibi bilgi birikimlerini artırma fırsatı bulduklarını belirtirken, organizasyon nedeniyle UEFA'ya teşekkür etti. Mehmet Özdilek ise programdan çok önemli kazanımlar elde ederek ve özgüveni artmış bir şekilde döndüklerinin altını çizdi.

22 Ekim'de başlayan ve 25 Ekim'de sona eren değişim programına katılan Türk kafilesinde TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas, Eğitim Müdürü Yücel Uyar, Eğitim Sorumlusu Emir Şiranlı, Pro Lisans Kursu eğitmenleri Muammer Birdal, Tuna Güneysu, Ömer Kaner ve Necat Gürpınar ile Pro Lisans Kursu öğrencileri Mehmet Altıparmak, Cihat Arslan, Tayfur Havutçu, Bülent Korkmaz, Faruk Korkmaz, Hakan Kutlu, Ümit Özat, Mehmet Özdilek, Osman Özköylü, Ergün Penbe, Levent Şahin, Soner Tolungüç, Mutlu Topçu, Zafer Turan, Bülent Uygun ve Rahim Zafer yer almıştı.
False