GeriFutbol Üçüncülük bizi mutlu etmez
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üçüncülük bizi mutlu etmez

Üçüncülük bizi mutlu etmez
refid:22979483 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Beşiktaş Kulübü Başkanı, futbol takımının şu anda ligde bulunduğu konumun kendisini memnun etmediğini vurgulayarak, “Beşiktaş Başkanı üçüncü sırada yer alıp mutlu olmaz” diye konuştu.

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, hedeflerinin her zaman birincilik olduğunu vurgulayarak, “Bulunduğumuz durum beni memnun etmiyor, Beşiktaş Başkanı üçüncülükle mutlu olmaz” dedi.

SKY Türk’e konuşan Orman, “Biz bazı dengelemeler yaptık. Bunun sonucu olarak ona göre bir stratejimiz vardı, ona göre devam edeceğiz. Önümüzdeki maçları alırsak neden şampiyon olmayalım? Fakat bu durum sadece bizim elimizde olan bir şey değil. Yarış içinde olduğumuz rakiplerimizin de puan kaybetmesi gerekiyor” dedi.

‘6 YIL BAŞKANLIK İÇİN UZUN BİR SÜRE’

Orman gündemdeki tüzük değişikliği için ise şunları söyledi: “Biz başkanlık iradesini iki dönem olarak koyuyoruz. İki dönem yaptıktan sonra istesen de yapamıyorsunuz. Sonra bir dönem ara verirsiniz halk sizi tekrar isterse gelirsiniz. Bence 6 sene Beşiktaş’ta çok üzün bir süredir. İnsan hayatında bile uzun bir süredir.”

‘GALATASARAY’IN TUR ŞANSI AZALDI’

G.saray’ın Şampiyonlar Ligi çeyrek finalinde Real Madrid karşısındaki şansına dair soruyu da yanıtlayan Başkan Orman, “3-0 çok zor bir skor. Real Madrid’e 4 gol atmanız çok zor. Ben de üzüldüm. Galatasaray’ın tur atlama şansını çok zor görüyorum. Bayağı ufak bir yüzde olarak görüyorum” dedi. Orman, stat konusunda sarı kırmızılılarla ile yaşanan gerginliklere de değinirken, “Galatasaray dost camiamız, günlük kırgınlıklar olur ama uzun süreli olmaz. Çok iyi anlaştığım bir başkanları var. Olanlar geride kaldı” diye konuştu.

‘DEMİRÖREN İLE DİREKT BİR İLİŞKİ YOK’

Kurumsal bir şirket olduklarını belirten Orman, taraftarların sık sık hesap sormasını istediği eski başkan ve Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile bir sorunları olmadığını söyledi. Orman, “Beşiktaş Kulüp Başkanı’nın, Federasyon Başkanı’yla direkt bir ilişkisi yoktur. Kurumlararası iletişim vardır, onlar da gayet seviyeli ve iyi” dedi.

Bütün kitapları okudum

Kendisini spor yöneticiliği anlamında yetiştirdiğini söyleyen Fikret Orman, “Manchester’da, Lyon’da, Ajax’ta kaldım. Kulüp nasıl yönetiliyor diye. Bununla ilgili hemen hemen tüm kitapları okudum” dedi.

Fernandes ile sıkıntı yok

FİKRET Orman, kalıp kalmayacağına dair spekülasyonlar yapılan Fernandes ile sorun olmadığını söyledi. Orman, “Hiçbir sıkıntısı yok. Beşiktaş ondan memnun olduğu sürece, o da Beşiktaş’tan memnun olduğu sürece mesele yoktur” diye konuştu.

Bağdat Caddesi’ne Kartal Yuvası

BEŞİKTAŞ, Bağdat Caddesi’nde dün yeni bir Kartal Yuvası Mağazası açtı. Açılışa Başkan Fikret Orman’ın yanı sıra yöneticiler  ile futbolcular İbrahim Toraman, Oğuzhan Özyakup ve Olcay Şahan da katıldı. Üç futbolcu taraftarların satın aldıkları ürünleri imzaladı.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle