GeriSpor Üçüncülüğe razıyım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üçüncülüğe razıyım

Eski Cumhurbaşkanımız Kenan Evren, Ali Şen’le F.Bahçe’yi konuştu

Evren, Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu ile birlikte kendisini ziyarete gelen F.Bahçe eski başkanı Şen'e, ‘‘Boliç'i sevmem. Kemalettin gitti, artık kulüp adam olur’’ dedi.

YEDİNCİ Cumhurbaşkanı Kenan Evren, kendisini ziyaret eden Muğla Valisi Lütfi Yiğenoğlu ve eşi Handan, F.Bahçe'nin eski başkanlarından Ali Şen ve eşi Bente'yle sohbetlerinde konu, sarı lacivertli takıma gelince, ‘‘Bu yıl üçüncü olursak sevinirim’’ dedi.

FENER'İ TARTIŞTILAR

G.Saraylı olarak bilinen Vali Yiğenoğlu ile birlikte bu ziyareti uzun süredir düşündükleri belirten Ali Şen, yaklaşık 3 saat kadar süren görüşmede Kenan Evren'le F.Bahçe üzerine bol bol sohbet etti. Görüşme sırasında sarı lacivertli kulüpteki gelişmeler de gündeme geldi. F.Bahçe'nin kongre üyesi olan Evren, genel kurula özellikle gitmediğini belirtti.

Kenan Evren, sarı lacivertli ekibin Trabzonspor'la oynadığı karşılaşma hakkındaki düşüncelerini anlatırken, ‘‘Koruma müdürüm Mehmet'e skoru sordum ‘2-1' dedi. ‘Bitime 5 dakika var' dediği zaman, ‘Eyvah, her an beraberlik golü olabilir' karşılığını verdim. Nitekim penaltı oldu, ama Rüştü kurtardı’’ dedi.

PENALTI KURTARILIR!

Şen ise Evren'in bu sözlerinden sonra, ‘‘Paşam eskiden ‘Penaltı kurtarılmaz, kaçırılır' derdim. Ama Rüştü'den sonra ‘Penaltı kurtarılır' demek gerekir' diyerek tecrübeli kaleciye olan güvenini belirtti. Şen, Rüştü'nün kendisine daha çok güvenmesi halinde Avrupa'nın bir numaralı kalecisi olacağını ve F.Bahçe'de çok iş yapacağını sözlerine ekledi.

BOLİÇ'İ SEVMEM

Takımının eskisi gibi güven vermediğini belirten Evren, ‘‘Vallahi korkar oldum. Ben üçüncülüğe razıyım. Neyse ki Kemalettin gitti. Kulüp artık düzelir. Hep kırmızı kart görüyordu. 40. dakikada takım 10 kişi kalıyor. Bu kadar da hırçınlık olmaz ki. Boliç'i de sevmem. Korkak futbolcu’’ yorumunu yaptı. Bunun üzerine Şen, Evren'e ‘‘Sayın paşam, yeni yönetime siz mi taktik verdiniz?

İki oyuncuyu birden kadro dışı bıraktılar. Ama Kemalettin yüreğiyle oynuyor. Aslında iyi çocuk. Kazanma hırsıyla ne yaptığını bilmiyor. Boliç de Steaua Bükreş maçında gol kaçırınca her şeyi bitti’’ diye konuştu.

HAGİ'YE ÖVGÜ

G.Saraylı Hagi'ye övgüler yağdıran Evren, şöyle konuştu: ‘‘G.Saray oturmuş bir takım. Hagi'ye bakıyorum yırtıcı. Adam 2-3 kişi arasından geçip golünü atıyor. Takımda herkesin kendine güveni büyük. Bizde öyle değil. Yıllar önce İstanbul'da Rumelililer için verilen gecede Ali Şen'in teşvikiyle kongre üyesi oldum. O günden sonra hep F.Bahçe'nin kazanmasını istedim.’’

BURADA F.BAHÇELİ YOK

Evren, ‘‘Son zamanlarda etrafım hep G.Saraylılar'la dolu. Ben de G.Saraylı olmamak için Bodrum'a gidiyorum, Ali Bey'le sohbet ediyoruz’’ diye dert yanarken Şen, ‘‘Çevrenizde F.Bahçeli yok. Vali Yiğenoğlu G.Saraylı, Emniyet Müdürü Muhittin Yegül Beşiktaşlı. Bodrum'a gelmeniz çok normal’’ diyerek Evren'e destek verdi.

False