Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Üç kız kardeş

Zoltan-Yücel Boronkay çiftinin üç kızı var: Sibel, Selin ve Simla...

Sibel Boronkay, John James Noum’la evlenip bir çocuk sahibi olmuştu. Çift mutlu evliliklerini sürdürüyor. Ortanca kardeş Selin Boronkay ise Küçük Onur’la yaşadığı aşk sonrası kalbini yeni heyecanlara kapattı, bir halkla ilişkiler /images/100/0x0/55eaab35f018fbb8f88f2012şirketi kurdu. Halen işlerinin başında ve keyfi yerinde. En küçük kardeş Simla’ya gelince; o ailenin belki de en sessiz ferdi. Ergenlik çağını geride bırakan küçük Boronkay’ın çevresinde yaşıtları dört dönüyor, ama o şimdilik flört olayına sıcak bakmıyor. Bakalım gelecek neler gösterecek.

Üç kız kardeş

Geri sayım başladı


Adam&Eve Hotels’in pazarlama ve halkla ilişkiler direktörü Sedef Baran, telaşlı bir koşuşuturmaca içinde. Çünkü dünyanın en seksi ve Akdeniz’in en iyi dizayn oteli olarak lanse edilen Adam&Eve, Ramazan Bayramı’nda kapılarını açıyor. Duyduğuma göre 24 modern villa ve 100 m2’lik Adam&Eve suitte konaklamak için yurtdışı tatillerini iptal edenler bile olmuş. Patron Talha Görgülü, 12 ay açık olacak otellerinin kusursuz hizmet anlayışını benimsediğini söylüyor.

Açılış yaptılar/images/100/0x0/55eaab35f018fbb8f88f2016


Dereli ailesinin Kocaeli Saraybahçe’de yaptırdığı Muammer Dereli Anadolu Öğretmen Lisesi, Türkan Dereli İlköğretim Okulu ve Bilgün Dereli Anaokulu, geçtiğimiz hafta çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı. Bilgün-Sinan Dereli çiftinin arkadaşları da açılışlar için Kocaeli’deydi. Zeynep Çarmıklı ve İnci Aksoy’un açılış sırasında küçük öğrencilerle yakından ilgilendiği görüldü.

Üç kız kardeş

Supper Club’ına mekan arıyor


Dünyaca ünlü gece kulübü Supper Club’ı Türkiye’ye işadamı Erol Kaynar getirmişti. Aynı zamanda BJK Koleji ve Opera Pastaneleri’nin sahibi olan Kaynar, ortağı olduğu Kuruçeşme’deki Sortie’nin içinde açmıştı Supper Club’ı. Yaz aylarında da Bodrum’da bir şubesini hizmete soktu... Duyduğuma göre Erol Bey’in hazır hızını almışken durmaya hiç niyeti yokmuş. Mekanını şimdi de The Ritz Carlton’un altındaki Margaux’nun yerine açmayı düşünüyormuş.

Eski geliniyle geziyor

Gülden Büyükuçak, boşandığı eşi Ömer Dormen’in halası Güler Yiğit’le arasındaki bağları koparmadı. Çok iyi anlaşan ve her boş vakitlerini birlikte geçiren Güler Hanım ile Büyükuçak, neredeyse her davete beraber katılıyorlar. Geçtiğimiz hafta da Halas Yatı’ndaki davetin konukları arasında olan ikili, davet sonrası birlikte akşam yemeğine çıkıp hasret giderdi.

Fasıllı iftar sofraları

The Ritz-Carlton, iftar sofralarında da farkını ortaya koyuyor. Yetenekli şefler tarafından Türkiye’nin dört bir tarafından gelen malzemelerle hazırlanan iftar büfesinde pide, lahmacun, döner, kuzu çevirme gibi Türk yemekleri ve iftariyeliklerin yanı sıra sahlep, boza, ayran da yer alıyor. Geleneksel kıyafetleri ve ibrikleri ile şerbetçiler, gözlerinizin önünde sac fırında birbirbirinden lezzetli gözlemeler hazırlayacak gözlemeci ve canlı Fasıl müziği de unutulmamış.

Kansız, neştersiz gençlik

Dünyaca ünlü film starları ve modellerin estetik cerrahı Dr. Ciro Accardo, Boğaziçi Tıp Merkezi’nde Happy Lift uygulamalarını gösterdi. Türkiye’nin önde gelen estetik cerrahlarının da katıldığı eğitimde Dr. Ricardo’ya Boğaziçi Tıp Merkezi’nin doktorları Op. Dr. İsmail Büyükçayır ve Dr. Mustafa Karataş eşlik etti. Kansız, neştersiz, kesiksiz bir yöntem olan Happy Lift, alın, yüz ve boyun bölgesini iplerle germe esasına dayanıyor. 4 yıl kalıcılığı olan bu yöntem, yarım saat içinde herkese 10 yaş genç görünmeyi vaat ediyor.

En bakımlı anneanne

Ünlü avukat Mehmet Esinli ile eşi Nilgün Hanım, iki yıl önce torun sahibi olmuşlardı. Esinli çifti, kızları Selin Nasi’nin ilk bebeğini kucağına almasıyla büyük mutluluk yaşamıştı. Anneannelik sevincini çok erken yaşta tadan Nilgün Hanım’a geçtiğimiz akşam kızıyla katıldığı bir davette rastladım. Genç anneanne yine son derece formdaydı ve gece boyunca yakınlarından iltifat aldı.

Yaza düğün var

Emre Ergani ile Şebnem Işık, yaz aylarında Ergani’nin işlettiği Bodrum Bianca Beach’te düzenlenen törenle nişanlanmışlardı. Bodrum sezonunu kapatıp İstanbul’a dönen çifte önceki akşam Etiler Şamdan’dan çıkarlarken rastladım. Nişanlılar, nikah masasına önümüzdeki yaz oturmayı planladıklarını söyledi.

Başar nişanlandı

Neslihan Kozanoğlu’nun oğlu Başar, bir süre önce yurt dışındaki eğitimini tamamlayıp İstanbul’a döndü. Halen annesinin Cumhuriyetköy’deki çiftliğinde yaşayan Başar Bey’in geçtiğimiz aylarda Buse Günay’la nişanlandığını öğrendim. Bir yıldır flört eden gençler, aile arasında düzenlenen sade bir törenle yüzük takmışlar.
X
YAZARIN DİĞER YAZILARI