GeriFutbol Türkiye Bursaspor'un şampiyonluğunu kutluyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Türkiye Bursaspor'un şampiyonluğunu kutluyor

Abone Olgoogle-news

Bursaspor'un Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanmasının ardından, taraftarlar Bolu Hükümet meydanında toplanarak sevinç gösterilerinde bulundu.

Bursaspor'un Beşiktaş'ı 2-1 yenip, Fenerbahçe'nin de sahasında Trabzonspor ile 1-1 berabere kalmasıyla, yeşil- beyazlı takımın şampiyonluğunu ilan etmesi taraftarlarını sokağa döktü. İzzet Baysal Caddesi'nde uzun araç konvoyları oluşturan taraftar, korna çalarak ve sloganlar atarak şampiyonluğun sevincini yaşadı. Hükümet meydanında toplanan taraftar davul zurna eşliğinde halay çekti ve timsah yürüyüşü yaptı. Geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri zaman zaman taraftarları uyardı.

ZONGULDAK'TA KUTLAMA YAPILDI

Bursaspor'un Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanması Zonguldak'ta da kutlandı.

Kent merkezinde toplanan ağırlıklı Trabzonspor taraftarlarının oluştuğu grup sevinç gösterilerinde bulundu, bazı taraftarlar süs havuzuna girerek tezahürat yaptı.

Gazipaşa Caddesi'nde uzun araç konvoyları oluşturan taraftarlar, korna çalarak ve sloganlar atarak Bursaspor'un şampiyonluğunu kutladı. Bazı taraftarlarda davul ve zurna eşliğinde eğlendi, kolbastı oynadı ve kemençeyle horon tepti.

Yolda timsah yürüyüşü yapan taraftarı zaman zaman polis ekipleri uyardı.

DENİZLİ'DE BİR GRUP DENİZLİSPOR TARAFTARI, BURSASPOR'UN ŞAMPİYONLUĞUNU KUTLADI

Denizlisporlu taraftarlar, Bursaspor'un Turkcell Süper Lig şampiyonluğunu kazanmasını kutladı.

Ligdeki son karşılaşmaların bitiş düdüklerinin ardından Denizlisporlu taraftarlar Delikliçınar Meydanı'nda toplandı.

Taraftarlar, Bursaspor kaşkoluyla “Şampiyon Bursa”, “Şampiyon Anadolu” tezahüratları attı. Meydanda şampiyonluğu kutlayanlar, Bursaspor'un sevinç sembolü olan timsah yürüyüşü yaptı.

Meydandaki kutlamalar sırasında, Fenerbahçe taraftarlarıyla Denizlispor taraftarı arasında kısa süreli bir tartışma çıktı. Geniş güvenlik önlemi alan polis, tartışmaya müdahale ederek kavganın büyümesini önledi.

CUMHURİYET MEYDANINDA TOPLANAN BURDURLULAR “ŞAMPİYON ANADOLU” DİYE TEZAHÜRAT YAPTI

Bursaspor'un şampiyon olması, Burdur'da da coşkuyla karşılandı.

Süper Lig'de maçların sona ermesi ve şampiyon takımın belirlenmesinden sonra Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri ile Burdurlular Atatürk Anıtı önünde toplandı. “Şampiyon Bursa” ve “Şampiyon Anadolu” diye bağıran taraftarlar, meydanı inletti. Bu arada Fenerbahçe'nin şampiyon olamamasına üzülen bir grup Fenerbahçeli taraftar, Bursaspor'un şampiyonluğunu kutlayanlara müdahale etmek istedi. Ancak polis aldığı önlemle, taşkınlığı önledi.

Yaklaşık 200 kişilik bir grup, Atatürk Anıtı önünde timsah yürüyüşü yaptıktan sonra Gazi Caddesine yürüdü. Grup Bursaspor'un şampiyonluğunu kutladıktan sonra dağıldı.

ANTALYA'DA DA TARAFTARLAR KENTİN ÇEŞİTLİ BÖLGELERİNDE SEVİNÇ GÖSTERİSİNDE BULUNDU

Bursaspor'un Turkcell Süper Lig'de şampiyon olması, Antalya'daki taraftarlarca da kutlandı.

Maçların bitmesiyle Antalya'da da taraftarlar yoğunlukla araçlarıyla tur atarak sevinç gösterilerinde bulunurken, bir grup vatandaş da Cumhuriyet Meydanı'nda timsah yürüyüşü yapark Bursaspor'un şampiyonluğunu kutladı.

Sevinç gösterilerinde Bursasporlu taraftarların yanı sıra, Antalyaspor, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonsporlu taraftarların bulunması dikkat çekerken, Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan bir grup uzun süre “Bu sene şampiyon Anadolu'dan” şeklinde tezahüratta bulundu.

BOZKURT'DA, BURSASPOR'UN ŞAMPİYONLUĞU İÇİN KUTLAMA YAPMAK İSTEYENLERE İZİN VERİLMEDİ

Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde, Bursaspor'un Turkcell Süper Lig'de şampiyonluğu kazanması nedeniyle kutlama yapmak isteyen taraftarlara izin verilmedi. .

Türk Tarih Meydanı'na toplanan taraftarlara, İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından dağılmaları yönünde anonslar yapıldı. Bir grup taraftar kutlamalara izin verilmemesine tepki gösterdi.

False