Türk Ekonomisinin yıldızları belli oldu

Türk Ekonomisinin yıldızları belli oldu

Yıldız Teknik Üniversitesi ve Türkiye İstatistik Akademisi’nin ortak çalışması ile hazırlanan Ekonomiye Fayda Endeksi ile Türkiye ekonomisine ve sosyal hayata en çok fayda sağlayan markalar belirlendi. Araştırma sonuçlarına göre,  Türkiye ekonomisine en çok katkı sağlayan 30 şirket arasında yer alan tek kargo şirketi Yurtiçi Kargo oldu­­.

İlk kez 2019’da gerçekleştirilen bu sene ikincisi hazırlanan Ekonomiye Fayda Endeksi (2020), Türkiye İtibar Akademisi ile Yıldız Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü’nün ortak çalışması sonucu yayınlandı. Türkiye ekonomisine ve sosyal hayata en çok fayda sağlayan markaların ve kurumların; elmas, platin ve altın olmak üzere 3 şekilde kategorize edildiği rapor, 12 bin kişiyle yapılan ve toplamda 140 bin dakikalık görüşme sonucunda elde edildi. Bu araştırmanın sonucunda Yurtiçi Kargo en değerli grup olan Elmas kategorisinde yer aldı.

“Her şart ve koşulda müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz”

Alınan bu büyük ödül hakkında açıklama yapan Yurtiçi Kargo Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Hamzaoğlu, “Gelişen teknoloji ile birlikte, perakende ticaretin en kilit noktasında yer almaktan ve vatandaşlarımıza kaliteli hizmet veriyor olmaktan gurur duyuyoruz. Bu ünvanı pandeminin en yoğun olduğu dönemde sahada hep birlikte görev yaptığımız arkadaşlarımız adına kabul ediyoruz. Araştırma sonucunda tek kargo şirketi olarak yer almanın yanı sıra 3 farklı kategorinin en değerli grubunda olmak bizi onure etti. Biz, her şart ve koşulda müşterilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

 ’Onbinlerce sözleşmeli müşterimiz ile 80 milyonun evine misafir oluyoruz”

Pandemi döneminde kargo sektörünün ve e-ticaretin öneminin daha iyi anlaşıldığını ifade eden Fahrettin Hamzaoğlu, Pandemi ile birlikte kargo sektörünün, parekende ticaret akışının can damarı haline geldiğini ifade etti.

Hamzaoğlu sözlerine şöyle devam etti:

“Onbinlerce işletmenin iş ortağı olarak, her ay 81 ilde vatandaşlarımızın evlerine kadar hizmet götürmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin ilk kargo şirketi olarak kurulduğumuzdan bu yana, müşterilerimize kesintisiz bir şekilde en kaliteli hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz.

Kars’taki bir pasaj esnafının ürettiği peyniri, Edirne’deki vatandaşımıza taşımaktan, Gaziantep’te yaşayan bir vatandaşımızın, Almanya’da yaşayan akrabasına göndereceği hediyeyi taşımaktan gurur duyuyoruz.

“Dünyanın dört bir yanına kargo taşıyoruz”

Geldiğimiz noktada Yurtiçi Kargo artık sadece Türkiye’de değil, dünyanın her yerinde faaliyet gösteren bir şirket haline gelmiş durumda. İstediğiniz herhangi bir şube/acentemizden dünyanın her yerine kargo taşıyabiliyoruz. Erzurum’da tespih üreten küçük esnafın dünyanın her yerine satış yapabilmesini mümkün hale getirdik. İstediğiniz şube/acentemizden bu hizmeti alabilirsiniz.

“72 farklı kampanya ile mesafeleri ortadan kaldırıyoruz”

Yerel esnafın hedef pazarlarını büyütmelerini sağlamak amacı ile oluşturduğumuz 72 farklı kampanya ile mesafeleri ortadan kaldırıyoruz. E-ticaret yapmak isteyen bir esnafımız eğer sözleşme yapacak kadar büyük bir hacme sahip değilse, bu kampanyalardan faydalanmasını sağlıyoruz ve ciddi indirimler yapıyoruz.

 “Bu dönemi de hep birlikte atlatacağız”

E-ticaret yaparak kapısına kilit vurmaktan kurtulan esnafın yardımcısı olmaktan gurur duyuyoruz. Pandemi sürecini de Sağlık Bakanlığı ve BTK gibi devletimizin kurumlarıyla koordine olarak, onların sunduğu tedbir kararlarına harfiyen uyarak atlatacağımızı düşünüyoruz. Bu dönemi hep birlikte atlatacağız ve biz her zaman ülke ekonomisine fayda sağlamaya devam edeceğiz.

 
Detaylı bilgi için tıklayın!

 

İlandır

 

Haberle ilgili daha fazlası: