GeriSpor Turgay Şeren: Rüştü sağolsun
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Turgay Şeren: Rüştü sağolsun

Turgay ŞEREN

FENERBAHÇE eğer dün akşam Denizlispor'dan 1 puan aldıysa bunu Rüştü'ye borçludur. Eğer Rüştü F.Bahçe kalesinde dün akşam olağanüstü bir performans göstermeseydi, -muhakkak ki maçı Tv'den izleyenler bana hak verir, ama görmeyenler belki abartıyorum zanneder- F.Bahçe maçı 5-2 kaybederdi. Denizlispor forvetleri, özellikle ilk yarıda Rüştü'nün 1-2 metre yanına kadar geldiler, ama Rüştü çabuk hareketlerle onlara gol şansı vermedi. Hele bir kere de ikinci yarıda, yine karşı karşıya kaldığı pozisyonda, sakatlanma pahasına bile o golü de kurtardı. F.Bahçe'nin attığı golde Denizlispor kalecisi Süleyman'ın büyük hatası var. Rüştü, F.Bahçe kalesinde süper oynarken, Süleyman da Denizlispor'u yaktı diyebilirim. O gol yenmez Süleyman. Bir tane de Moldovan'ın boş kaleye kaçırdığı bir pozisyon var, zaten onun için ‘‘Maçı F.Bahçe 5-2 kaybederdi’’ dedim.

DENİZLİFARKIKAÇIRDI

F.Bahçe defansı Allahlık. Sağ bek Mustafa topa hiç yumuşak değil. Uche daha hazır değil. Asla ikili mücadeleye girmiyor. Serkan hava toplarında fena değil. Ancak yerden ıska üstüne ıska geçiyor. Dün akşam da kaç tane topu ıskaladığını sayamadım, hatırlayamıyorum. Tayfun biraz koşar gibi. Biraz da sol tarafta Abdullah. Dün akşam F.Bahçe'ye ‘‘Bu Fenerbahçe'dir’’ demek için bin tane şahit gerek. İkinci yarıda biraz Boliç toparlandı, ama o kadar.

Gelelim Denizlispor'a. Rüştü olmasaydı, maçtan farklı ayrılırlardı, bu doğru. Ancak Yusuf diye bir oyuncuları var, fena oyuncu da değil, az daha Denizlispor'u da mağlup ediyordu. Ayağında öyle garip toplar tuttu ki, anlatılması mümkün değil. Çalım atayım derken kaptırdı. Arkadan bir daha kaptırdı. Hep bekledim Denizlispor antrenörü Ersun Yanal onu ne zaman çıkaracak dedim, o tahammül etti. İşin gerçeği şu: F.Bahçe çok kötü oynuyor. Orta sahası kendi yarı sahasından çıkıp Moldovan'a, Boliç'e destek olamıyor. Defansı hata üstüne hata yapıyor ve bir tek Rüştü ile maç kazanılmaz. F.Bahçe'nin beraberliğe de şükretmesi lazım.

False