Turgay Demirel nasıl fark attı?

''Ben demiştim'' ya da ''Ben yazmıştım'' demeyi sevmem ama; Ben demiştim ve yazmıştım..

Basketbolun duayen isimleri Ahmet Kurt ile Ünal Özüak'a selam olsun..

 

Hem de bundan 3 hafta önce..

 

Aslında 4 yıl öncesinde Turgay Demirel'in, Selam Gökçe'yi hezimete uğratarak (85'e 51 oy) 5'inci kez seçim kazandığı kongrede yine bu sütunlarda ''Turgay Demirel'i yenmek, onu devirmek istiyorsanız, seçimlerden bir yıl önce çalışmaya başlayacaksınız.. Bir vizyonunuz, sağlam bir programınız, iyi işler yapacağı sinyalini veren bir ekibiniz olacak'' diye yazmıştım..

 

Şimdi ''Turgay Demirel neden bir kez daha kazandı?'' sorusunu irdeleme yerine, ''Ali Doğan neden kaybetti?'' sorusuna cevaplar bulalım..

 

TURGAY DEMİREL, 4 BÜYÜKLERE RAĞMEN KAZANDI

 

Bir kere seçimi Ali Doğan değil, Lütfi Arıboğan kaybetti..

 

Ve Arıboğan'ın Demirel'e karşı ikinci yenilgisi bu. (Bilindiği gibi 2005'in hemen başında yapılan seçimlerde Turgay Demirel 85, Lütfi Arıboğan 82 oy almıştı).

 

Tabii Arıboğan ile birlikte Beşiktaş, Galatasaray ve Anadolu Efes de bu seçimden yenik çıktı.

 

''Fenerbahçe de Ali Doğan'ı destekliyordu, o yenilmedi mi?'' derseniz, ''İşte işin o kısmı biraz karışık..

 

Örneğin 4 büyük kulübün oy kullandığı (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Anadolu Efes'in toplam oyu 21'di) birinci sandıkta Turgay Demirel'e 21, Ali Doğan'a 13 oy çıktı..

 

Yani 21 oyu bulunan 4 büyükler, Doğan'a sadece 13 oy vermeyi uygun buldular..

 

Seçimden önce bana gelen bilgiler şuydu;

 

-''Ali Doğan'a gerçek desteği sadece Beşiktaş ve Efes veriyor.. Galatasaray, Ülker'den olması nedeniyle Ali Doğan'a sıcak bakmıyor. Fenerbahçe ise sponsorları Ülker Grubu'na ve Murat Ülker'e ayıp olmasın diye 'Destekleyeceğiz' demesine rağmen, Turgay Demirel'den yana. Göreceksiniz Fenerbahçe'nin 6 oyu ve Galatasaray'ın en az 2 oyu Demirel'e gidecek..''

 

Bunu bana söyleyenler, şunu da dile getiriyorlardı;

 

-''Galatasaray, Beşiktaş ve Efes Ali Doğan'ı resmi olarak desteklediklerini deklare ettiler. Bir tek Fenerbahçe resmi açıklamayı yapmadı. Sadece yönetici Semih Özsoy 'Demirel'e hizmetleri için teşekkür ederiz, biz Ali Doğan'ı destekliyoruz' açıklaması yaptı. Bu bile Fenerbahçe'nin Ali Doğan'ın yanında değil, Turgay Demirel'in yanında olduğunu gösterir..''

 

Şimdi birinci sandığın oylarına bakarsak bu durum aynen gerçekleşmiş gözüküyor..

 

Ali Doğan'a çıkan 13 oyun 6'sı Beşiktaş'tan, 3'ü Efes'ten, 4'ü Galatasaray'dan geldi.(Galatasaray'ın 4 oyunun 1'i Lütfi Arıboğan'dan). Fenerbahçe ise oylarının tamamını Turgay Demirel'e verdi..

 

Bu küçük bilgilendirmeden sonra esas konuya geleyim;

 

Yani Ali Doğan neden kaybetti? sorusuna;

 

Madde madde gidelim:

 

1) Ali Doğan aslında başkan adaylığı için uygun bir isim değildi.. Her şeyden önce yaklaşık 6 yıldan bu yana, yani Fenerbahçe-Ülker birleşmesinden bu yana basketboldan uzaktı. (Birleşme öncesi Ülkerspor'un başkanıydı)

 

2) Bu işe birileri tarafından (Ki bu isimler Galatasaray Kulübünün CEO'su Lütfi Arıboğan ve Fenerbahçe'nin basketbol şube direktörü Nedim Karakaş oluyor) resmen itildi. Yani hazırlıksız yakalandı..

 

3) Ortaya aniden çıktığında ne planı, ne programı, ne de ekibi belliydi. Ve bunu uzun süre de açıklayamadı.

 

4) Hazırlıksız olunca uzun süre medyaya konuşacak bir şey bulamadı. Sadece ''Adayım'' demekle yetindi..

 

5) Röportaj vermek için seçtiği televizyon kanalları ve programları yanlıştı. Örneğin geçen pazar günü TRT'de futbolun konuşulduğu PTT 1.Lig programına çıkarak adeta intihar etti.

 

6) Konuşmaya başlayınca söylemleri de daha çok Turgay Demirel'in 20 yıllık görev süresi ile ilgili oldu. Burada net bir tavır koyamadığı gibi, doğru örnekler de veremedi.

 

7) Turgay Demirel gitsin de, kim gelirse gelsinciler bile onun konuşmalarından etkilenmedi.

 

8) Kongre çalışmalarını sadece ve sadece Lütfi Arıboğan ile Nedim Karakaş'ın ellerine bıraktı.. Kendisi hemen hemen hiç bir kulüp yöneticisini aramadığı gibi dün akşam delegelerin toplandığı Ankara Rixos Otel'de bile bire bir temasa girmedi.

 

9) Listesini kendi yapmadı. Sürekli olarak 'Aydın Örs, Yalçın Granit, Hakan Artış benimle birlikte' dedi ama bu isimlerden hiç birini yönetim listesine almayı başaramadı. Kaldı ki yönetim listesi de çok zayıftı.

 

10) Kongrede ondan önce konuşma yapan Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın devleti suçlayan sözleri de aslında Ali Doğan için sonun başlangıcı oldu..

 

11) Yaptığı sert ve suçlayıcı konuşma delegeler arasında tüyler ürpertici bir şekilde karşılandı. ''Bir dakika durun yahu biz kime oy veriyoruz'' yaklaşımıyla algılandı.

 

12) Kongrede Anadolu'nun 61 oyu vardı.. Bu oylarda Turgay Demirel'in çok büyük etkisinin olduğu biliniyordu. Buna rağmen, 61 oyun en azından yarısını kazanmak adına da ne ekibi, ne de kendisi bir çalışma yapmadı.

 

13) Genel müdürün olduğu bir salonda devletin (17 oyu var) ve delegelerin pazarlıkla oy verdiği suçlaması ise her şeyin üstüne tuz biber ekti.

 

Kısacası Ali Doğan ''Millet Turgay Demirel'den bıktı. 20 yıldır başkan. Artık ona oy vermezler. Karşısına kimi koysak seçilir'' diyenlerin ve onu bu işe itenlerin kurbanı oldu..

 

Bu arada bir başka dedikoyu da aktarayım;

 

AK Parti İstanbul Milletvekili Hakan Şükür dün akşam Ankara'da Turgay Demirel'in yeniden seçilmesi için kulis yaparken, ''Ali Doğan'ı CHP destekliyor'' iddiası da seçim öncesi Demirel'e karşı olan ''Devletin'' 17 oyunun da şimdiki başkana gitmesinde etken oldu. Diğer yandan Telekom yöneticisi ve TFF eski başkanı M.Ali Aydınlar'ın adamıM.Akif Üstündağ'ın Ali Doğan'ın listesinde olması da devlet oylarının Turgay Demirel'e gitmesini sağladı..

 

Sonuca gelirsek;

 

En başta yazdığımı, bir kez daha belirteyim:

 

1) Turgay Demirel'e karşı seçim kazanmak için öncelikle genç, dinamik, basketbol camiasının sevdiği, saydığı bir aday bulacaksınız.

 

2) Seçim çalışmalarına, kongreden en az 1 yıl önce başlayacaksınız.

 

3) Delege listesi belirlenirken gerekirse noter huzurunda yapılacak kura çekimi için federasyonda bulunacaksınız. (Ki sonradan bunlar da nereden çıktı. O niye var, bu niye yok dememek için)

 

4) Söylemleriniz geleceğe dönük olacak..

 

5) Yönetim listenizi iş yapacak isimlerden oluşturacaksınız..

 

Bunları yapmazsanız Demirel seçimlere girdiği sürece kazanma şansınız yok..

 

Düşünün ki, 4 yıl önce 3 günde karar verip seçime giren Selam Gökçe bile Turgay Demirel'den sadece 34 oy fark yemişti.. 1 aydır hazırlanan Ali Doğan ise 38 oy fark yedi.

 

Aslında benim dışımda bu seçimi Demirel'in kazanacağını duayen Ahmet Kurt da görmüş, 2 gün önce ''Seçime girme Turgay'' diye yazmıştı..

 

Ama Turgay Demirel girdi ve beklenildiği gibi kazandı..

 

Bundan sonra neler olur, bilemem..

 

Ama bildiğim bir şey var;

 

Ahmet Kurt ve Ünal Özüak'a selam 2016'ya kadar devam..

 

NOT: Az önce Turgay Demirel’le konuştum. Kendisini tebrik ettim. İbrahim Kutluay’ın Milli Takım’ın Sorumlusu olacağı yönündeki haberleri sordum. Bana şu cevabı verdi: “Bu doğru değil, milli takım sorumlusu Harun Erdenay ve Barbaros Akkaş’tır. Aynen devam edecekler. Aslında ben İbrahim Kutluay’ı Yönetim Kurulu’na almak istedim ancak kendisi bana ‘Ben NTV’den ayda 40 bin TL kazanıyorum. Hem benim Ferit Şahenk Bey’le basketbol okullarını Türkiye’ye yayma çalışmalarımız var. Bu nedenle çok yoğun olacağım’ deyip görevi kabul etmedi.”

X

Abdullah söyle, Selçuk nerede!!!

3 teknik adam...

Aykut Kocaman...Bogdan Tanjeviç..Abdullah Avcı..Birinin Alex ile başı dertte..
Diğerinin Hidayet, Ersan, Ömer, Enes problemi var..
Sonuncusu ise Selçuk'tan dolayı sıkıntıda...

Biri Fenerbahçe'nin..
Öbürü Basketbol Milli Takımı'nın..
Bir diğeri A Milli Futbol Takımı'nın hocası..
Fenerbahçe şampiyon olamazsa Kocaman'ın..

Yazının Devamını Oku

İbo federasyon başkanı olsun

İbrahim Kutluay, Basketbol Milli Takımı'na geri dönsün!!!

Yok. Yok. Yetmez..

Hidayet'in yerine kaptan da olsun!!!.

Olmadı mı?..

İbo, en iyisi ''Coach'' olsun!!!

Hatta şimdi ki coach Orhun Ene, İbrahim Kutluay'ın yanında staj görsün!!!..

Bu da mı olmadı?..

O zaman kovalım Harun Erdenay ile Barbaros Akkaş'ı..

İbo'yu Milli Takım'a menacer yapalım..

Yazının Devamını Oku

Orhun Ene'yi kovun gitsin!

Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e naçizane bir önerim var;

''Sen sen ol, Litvanya'ya sakın Orhun Ene ile gitme!!!..''Milli Takım başantrenörümüzü, malzemeci kadrosundan mı oraya götürürsün, ya da masör olarak mı?, orası senin bileceğin iş!!!..
Belki de istatistikçi yaparsın!!! olur biter..
Sana ne Orhun Ene'nin özbeöz Türk olmasından!!!
Sana mı kalmış, Orhun'un 202 kez milli formayı giymesi!!!
Sana mı sormuşlar Orhun 1993, 1995, 1997 ve 2001yıllarında Avrupa Şampiyonası Finalleri'nde mücadele eden takımın oyun kuruculuğunu yaparken!!!
Senden mi izin almışlar Orhun Ene 2001'de Milli Takım kaptanı olarak gümüş madalyayı boynuna takarken!!!
Sana danışmışlar mı Orhun 1988, 1989 ve 1995'te basketbol liginde şampiyonluk yaşarken!!!

Yazının Devamını Oku

F.Bahçeliler bu utancı silmeli (!)

Fenerbahçeli taraftarlara soruyorum;

Erman Toroğlu’nu tanırsınız da…

Mesela;

Süleyman Arat’ı tanır mısınız?..

Örneğin..

Altan Tanrıkulu’nu bilirsiniz de…

Eser Erenler’i bilir misiniz?..

Ziya Şengül, Selçuk Yula, Gürcan Bilgiç, Mehmet Demirkol, Uğur Meleke gözünüze aşinadır da…

Yusuf Dursun, Önder Gülen, Mustafa Alkaç, Vedat Yangın, Gökhan Kılınçer, Oktay Çilesiz, Tolga Adanalı, Aykut Akıcı, Şafak Kayarlar

Yazının Devamını Oku

Metris'te magazin başkadır!!!

Sizi bilmem ama, ben gazetelerin Metris'te yatanlar ile ilgili haberlerini kahkahalar atarak okuyorum;

- Aziz Yıldırım barbunya pilaki yedi..

- Serdal Adalı ve Mecnun Odyakmaz odasına klima istedi, ancak cezaevi yönetimi ''Klima olmaz, kantinde vantilatör satılıyor, yanıyorsanız alın onunla serinleyin'' dedi..
- Mecnun Başkan koğuş ağası..

- Bülent Uygun yatak sorumlusu..

- Ümit Karan çaycı oldu..

En komiği de Sivasspor kalecisi Korcan için

Yazının Devamını Oku

Rıdvan nerede?

Şike soruşturması Türkiye'yi derinden sarstı.

74 milyonluk ülke, 3 Temmuz Pazar gününden bu yana ''Şike'' ile yatıyor, ''Şike'' ile kalkıyor..

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım başta olmak üzere, Türk futbolunun ünlü isimleri ya tutuklanıyor, ya gözaltına alınıp, soruşturuluyor..

Televizyonlar bangır bangır şike programları yapıyor..

Gazeteler çarşaf çarşaf şike olayları belgeleri yayınlayıp, teknik takibe takılan yönetici, futbolcu ve menajerlerin konuşmalarını ortaya seriyor..

Futbolla ilgisi olan ya da olmayan şike konusunda görüş belirtiyor..

Liglerin sona ermesi ile birlikte tatile giren televizyonlardaki spor programları yeniden zorunlu olarak mesaiye başlıyor..

Erman Hoca tatil yaptığı Bodrum'dan canlı yayınlara katılıp, görüş beyan ediyor..

Yazının Devamını Oku

Uçağı Işıl indirdi (!)

Aşağıda okuyacağınız yazı 11 saatlik Polonya seyahatini içeriyor..

Belki bugün Türk basınının hemen hemen hemen tüm gazetelerini okudunuz, belki bir fırsatını buldunuz televizyonları da izlediniz..

Ancak eminim bu bilgileri hiç bir yerde göremediniz..

O zaman başlayalım;

2 Temmuz cumartesi günü Basketbol Milli Takım Menaceri Barbaros Akkaş aradı;

-''Abi yarın Potanın Perileri'nin final maçını izlemeye gidiyoruz.. Sende geliyorsun..''

Polonya uçakla 2 saatlik bir yer..

''Evet'' dedim, ve ekledim;

-

Yazının Devamını Oku

Arda'yı kim işletiyor

Birileri belli ki Arda'yı işletiyor..

Ya da Arda bizi işletiyor..
Ya da hem Arda, hem birileri Galatasaraylılar'ı fena halde işletiyor..

* * *

Ne zaman transfer dönemi kapanıyor..
Bir bakıyorsunuz;
Arda Chelsea'ya gidiyor..
Atletico Madrid Arda için geliyor..

Yazının Devamını Oku

Hadi Derya anca gidersin

1992 Barcelona Olimpiyatları'na katıldı... Hiç bir şey yapamadı.. Hadi daha çocuktur falan dedik geçiştirdik..

1996 Atlanta Olimpiyatları'na katıldı..  Yine sıfır çekti.. Gençliğine, tecrübesizliğine verdik..
2000'deki Sidney Oyunları'nda yine o vardı.. Bir kez daha hüsran yaşatınca ''Ne oluyor?'' dedik..
2004 Atina Olimpiyatları'na da gitti.  Yine başaramadı, yine üzüldük..
2008 Pekin Olimpiyatları üste üste katıldığı 5'inci oyunlardı.. ''Belki bu kez olur'' dedik, ama olmadı..
''Yok öyle dans yarışması''nın üstadı, ''Ünlüler-Gönüllüler'' arasındaki Survivor'ın birincisi Derya kardeşimiz, şimdi de tutturmuş, ''Üst üste 6'ncı olimpiyata gideceğim, bunu kimse engelleyemez'' diyor..
Emredersin Deryacım..
Sen yeter ki iste..

Yazının Devamını Oku

Fener şampiyon oldu, o gitti

Kim ne derse desin, Türk Futbolu'nun da, görev yaptığı son 3 yılın da, en başarılı (!) Futbol Federasyonu Başkanı, Mahmut Özgener'dir (!)

Durun..

 

Hemen gülmeyin..

 

Nedenlerini ortaya koyarak açıklayacağım..

 

Türk futbolu, Özgener döneminde hiç olmadığı kadar başarılı olmuştur (!)

 

Yazının Devamını Oku

F.Bahçe şampiyon olmadı ki!!!

Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, Belçika'dan milli maç dönüşü, Tahir Kum'a demiş ki; ''Fenerbahçe şampiyon olmadı ki tebrik edeyim..''

Sadri Başkan çok haklı..

''Fenerbahçe şampiyon olmadı..''

Lig hala devam ediyor.. Her ne kadar Sivas-Fenerbahçe karşılaşması 3-4 bitse de..

 Süper Lig'de tüm karşılaşmalar tamamlansa da..

 Karabükspor-Trabzonspor maçı halen Bordo-Mavili ekibin 3728-0'lık galibiyetiyle devam ediyor..  

 O ne.. Tam ben bu yazıyı yazarken, Umut Bulut bir şuuuuuuuuuuuuuuuuuuuttttttttttttt ve Trabzonspor 3 bin 729'uncu golü de  Karabük ağlarına gönderiyor...

***

Evet Fener şampiyon olmadı..

Yazının Devamını Oku

Fenerbahçe benim de kimyamı bozdu (!)

Hani şimdilerde moda ya...

Önüne gelen, ''Fenerbahçe, lig devam ederken Trabzon'un kimyasını bozdu. Öyle şampiyon oldu'' diyor ya...
Çok haklılar (!)Bu Fenerbahçe benim de fena halde kimyamı bozdu..
Aslında kimyamın bozulması sanırım ilk 1968 yılına denk geldi..
Fenerbahçe İngilizlerin ünlü şampiyonu Manchester City'yi, 2-1 yenip, Şampiyon Kulüpler Kupası'ndan eleyince, benim de kimyam daha o günden bozulmaya başladı..
Çünkü o benim ilk gittiğim Fenerbahçe maçıydı..
Arkasından Didi'li yıllar başladı..
Fenerbahçe üst üste şampiyon oluyor...

Yazının Devamını Oku

Gönülsüzlerin şampiyonu Fenerbahçe

2010-2011 sezonunda Fenerbahçe şampiyon, Trabzon ikinci oldu..

Fenerbahçe ''Es'' geçildi, Trabzon gönüllerin şampiyonu ilan edildi..

 

* * *

 

2009-2010 sezonunda Bursaspor şampiyon oldu..

Hiç kimse şampiyonluğu son maçta kaybeden Fenerbahçe'yi, ''Gönüllerin şampiyonu'' falan ilan etmedi.

 

* * *

Yazının Devamını Oku

1 yıl önce 1 yıl sonra

İnsan hafızası balık hafızası gibidir..

Dün yediğini, bugün unutur..

 

Ama unutmayanlar da var tabii..

 

* * *

 

Bundan tam bir yıl önceydi...

 

Yazının Devamını Oku

F.Bahçe'nin her işi şaibe

Biliyor musunuz?..

- Burak Yılmaz, eski Fenerbahçeli olduğu için son Karabük maçında oynamamak için Belediye karşılaşmasında bilerek kart görüp, cezalı duruma düşmüş (!)

- Gaziantep maçında Trabzon lehine olmayan bir penaltıyı verip, Antepli oyuncuyu atan Cüneyt Çakır ''İnsani bir hata'' yapmış. Ancak Fenerbahçe-Ankaragücü maçını yöneten aynı Cüneyt Çakır, Başkent takımı aleyhine penaltı düdükleri çalıp, bir de kaleciyi oyundan atınca, şaibeli duruma düşmüş (!)

- Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener ''Fenerbahçe'nin 3 penaltısı irdelenmeli, Aykut Kocaman'ın bence yüzü kızarmıştır'' demiş.. Kendisine ''Milattan sonra 1250 yılından bu yana Trabzon aleyhine penaltı düdüğü çalınmıyor'' diyenlere, ''Ceza sahasına giren yok ki, penaltı çalınsın'' cevabını vermiş.. Son Belediye maçında rakip takım oyuncusu Holmen'in kendi ceza alanlarında düşürülmesini ise ''Ayağı birbirine dolandı'' diyerek geçiştirmiş (!)

- Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Antep maçındaki haksız penaltı için ''Ne var yani. Çıkarın o penaltıyı 2-0 galibiz'' diyen Trabzon Başkanı Sadri Şener'e ''Çıkarın 3 penaltıyı, yine de 3-0 galibiz'' cevabını vermiş (!)

- Karabüklü Emenike'nin Fenerbahçe'ye karşı oynanamasını ''Şaibeli'' bulan Trabzon kanadı, Belediye'nin tecrübeli kalecisi Hasagiç'in kendilerine karşı oynamamasını ise es geçmiş.. Bu arada Trabzon doğumlu olan ve sahaya ''61 numaralı forma ile çıkan'' Belediye'nin 3'üncü kalecisi Oğuzhan'ın yediği garip goller ise hiç gündeme gelmemiş (!)

- Fenerbahçe'nin oynadığı rakiplerdeki Trabzon kökenli oyunculara bel bağlayan Bordo-Mavili Yönetim, Sivas'ta işe yarayacak Trabzon doğumlu oyuncu bulamayınca, çareyi Eneramo ve Grosicki'nin Sivas Merkez Mahallesi'nde olan kaydını Trabzon'a aldırmakta bulmuş (!)

- Fenerbahçe o hafta kiminle oynarsa, rakibi tutan 17 takımın taraftarı, ''Hayırlısı ile şu lig bitse de, artık renkten renge girmeyi bıraksak'' demeye başlamışlar (!)

- Ligin son maçlarını pazar akşamına, hem de saat 20.00'ye alan Futbol Federasyonu,

Yazının Devamını Oku

Diana’ya açık mektup

Sevgili Diana... Sen, dünyanın gelmiş, geçmiş en büyük kadın basketbolcususun..
Bu özelliğinle geçen sene, bir ''Dünya Kulübü"ne geldin..
Doping yaptın..
Ya da yapmadın..
Sonuçta aklandın (!)Duydum ki dün, seni yeniden bağrına basmaya çalışan eski kulübüne değil, seni yerin dibine batıran bir başka kulübe imza atmayı uygun görmüşsün..
Olabilir..
Çünkü profesyonelsin..

Yazının Devamını Oku

Bülent Ataman'ı soruşturun

Eğer, Türkiye'de ''Şike'' ya da ''Teşvik primi'' üzerinden gerçek bir soruşturma başlatılacaksa..

Eğer, bu ülkede artık ''Temiz futbol'' gerçekten isteniyorsa..

Eğer, bugüne kadar bir şekilde ''Kirletilmiş'' ortamdan artık kurtulmak isteniyorsa..

İşe, Karabükspor'un Trabzon kökenli kalecisi Bülent Ataman'dan başlamak gerekiyor..

Bir sporcu düşünün ki;

2007 yılında Manisa'da oynarken Sakarya karşılaşmasında hakem Cüneyt Çakır'a saldırıp, 20 maç ceza almış..

Yazının Devamını Oku

Akın Akın fiyasko

Madem Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı bu sezon skandallarla anılıyor..

Madem hala Diana Taurasi, Penny Taylor gibi yıldız isimlerin takımdan koparılışları konuşuluyor..

Madem takımın yıldız oyuncusu Angel McCoughtry, hocası Ratgeber'e ''Irkçı'' suçlamasında bulunuyor..

Öncelikle onu bunu suçlamayı bırakıp, sürekli ''Perde gerisinde kalıp'' böyle zor günlerde ortalıkta hiç görünmeyen menajer Didem Akın'ı sorgulamamız gerekiyor.

Evet..

Önce Didem Akın'ı bir tanıyalım;

1993 senesinde transfer olduğu Galatasaray Bayan Basketbol Takımı'nın Türkiye'de şampiyonluklara ambargo koyduğu efsane kadroda uzun yıllar oynadı..

1998-99 sezonunda Aziz Yıldırım'ın başkanlığa seçilmesi ile birlikte yeniden yapılanan Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı'na transfer oldu..

2001-2002 sezonuna kadar Sarı-Lacivertli forma ile çeşitli şampiyonluklar yaşadı..

Yazının Devamını Oku

F.Bahçe bu yanlışı neden yaptı?

Yazıya bir soruyla başlayalım; <br><br>Bir kulüp, şampiyonluğa doğru emin adımlarla yürürken kendi ayağına kurşun sıkar mı?

Cevabıyla devam edelim;

O kulübün ismi Fenerbahçe'yse sıkar..

* * *

Sorulara devam edelim;

Fenerbahçe'nin Kadıköy'de oynadığı son lig maçı kimleydi?

Cevap;

Konyaspor'la..

* * *

Yazının Devamını Oku