KAYSERİ HABERLERİ

TÜBA’dan AGÜ Öğretim Üyesine ’Genç Bilim İnsanı’ Ödülü

IHA
07.05.2015 - 09:29 |Son Güncelleme :

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ (AGÜ) MALZEME BİLİMİ VE NANOTEKNOLOJİ MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYELERİNDEN DOÇ. DR. HAKAN USTA, TÜRKİYE BİLİMLER AKADEMİSİNİN (TÜBA) 2015 YILI 'ÜSTÜN BAŞARILI GENÇ BİLİM İNSANI' ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ.

IHA

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hakan Usta, Türkiye Bilimler Akademisinin (TÜBA) 2015 yılı ’Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı’ ödülüne layık görüldü.
Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 2015 Yılı Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri (GEBİP) açıklandı. Buna göre, AGÜ öğretim üyelerinden Doç. Dr. Hakan Usta, Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji alanında yaptığı uluslararası nitelikteki çalışmalarıyla bu alanda 2015 yılı ’Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı’ ödülüne layık görüldü.
Doç. Dr. Hakan Usta’ya, ileri organik optoelektronik malzemeler ve aygıtlar üzerine yapacağı araştırmalarını desteklemek amacıyla 3 yıl süreyle yılda 20 bin TL destek verilecek.
GEBİP 2015 yılı uygulamasında doğa, mühendislik, sağlık ve sosyal bilimler alanında başarılı çalışmaları ile ödüle layık görülen bilim insanlarına ödülleri, Haziran ayı içerisinde Ankara’da düzenlenecek olan törenle verilecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden TÜBA’dan AGÜ Öğretim Üyesine ’Genç Bilim İnsanı’ Ödülü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2015 tarihinde saat 09 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TÜBA’dan AGÜ Öğretim Üyesine ’Genç Bilim İnsanı’ Ödülü haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

06 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  03:52
 • Güneş
  05:28
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:29
 • Akşam
  19:41
 • Yatsı
  21:11
Sayfa Başı