GeriFutbol Trabzonspor'da Mehmet Uğur Bozoğlu istifa etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzonspor'da Mehmet Uğur Bozoğlu istifa etti

Trabzonspor'da Mehmet Uğur Bozoğlu istifa etti
refid:26529110 ilişkili resim dosyası

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi, Yatırım, Projeler ve Tesisler Sorumlusu Mehmet Uğur Bozoğlu, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bozoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 26 Mayıs 2013'de gerçekleştirilen Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulunda Trabzonspor'un hakkı olan kupayı şehre getirmekte kararlı görünen, seçim öncesi tavrı ve Trabzonspor'un değerlerine saygılı imajı sebebiyle İbrahim Hacıosmaoğlu'nun yanında yer aldığını belirtti.

"Seçimin kazanılmasının ardından sayın başkanın 180 derece değişen tüm tavır ve davranışları sonucunda arkadaş ve dost çevremden de oluşan tüm istifa baskılarına rağmen, yıllardır Trabzonspor'a yönetim dışından yapmaya çalıştığım katkıları yönetim kurulu üyesi sıfatı ile bugüne kadar sürdürdüm" ifadelerini kullanan Bozoğlu, sözlerine şöyle devam etti: "Geçen bir yıllık süreçte 'öze dönüş', HES projesi, hatalı Malouda transferine tepki, kulübün daha fazla borçlandırılmaması ve son olarak Hami hoca ile devam edilmesi konularında yönetim kurulu içerisinde görüşlerimi seslendirdim. Her zaman camianın değerleriyle eski başkan ve yöneticilerimizle birlik olunması, bu insanların görüşlerinin alınması gerektiğinin altını çizdim. İbrahim Hacıosmanoğlu'nun çağ dışı yönetim şekli ve amatör yapısı, yurt dışında aldığım spor yönetimi ihtisasına da ters düşmüştür."


Sadri Şener hakkında hazırlanan iddianame
Bozoğlu, gelinen noktada Hacıosmanoğlu'nun tüm uyarılara rağmen tek başına hareket etmekte kararlı olduğunu ve Trabzonspor'a telafisi imkansız zararlar verdiğini gördüğünü savunarak, şunları kaydetti: "Son olarak öğrendiğimiz eski Başkanımız Sayın Sadri Şener'in 'güveni kötüye kullanma ve belgede sahtecilik' suçu ile dava edilmesinin izahı yoktur. Yaptığı tüm yanlış transfer, yanlış harcama ve çeşitli hatalara rağmen son başkanlık döneminde Trabzonspor'umuza bir lig şampiyonluğu, bir Süper Kupa, bir Türkiye Kupası kazandıran ekibin başı ve bunlardan da önemlisi Türk futbolunun şikeden geçilmediği bir dönem ile ilgili yapılan yargılama sürecinden başımızı dik çıkaran bir başkan olarak, Sayın Sadri Şener'e bu tür suçlamalar ile dava açmak benim içerisinde bulunduğum bir yönetim kurulunun kararı değil, olsa olsa İbrahim Hacıosmanoğlu'nun şahsi kararıdır.

Tolunay Kafkas, Ünal Karaman, Alper Boğuşlu, yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımın istifa süreçleri ve camiamızı, taraftarlarımızı bölen çeşitli olayları gölgede bırakacak bu tarihi hatanın bir parçası olmama adına bir yıldır gururla sürdürdüğüm Trabzonspor Yönetim Kurulu üyeliği görevimden istifa ediyorum. Büyük umutlarla başladığım bu görevde ben de her bir taraftarımız kadar hayal kırıklığına uğramış durumdayım."Şener: Bir an önce kongreye gitmek lazım
Öte yandan Trabzonspor'daki istifaları değerlendiren eski başkan Sadri Şener, "Hiç böyle 6-7 istifa olup da inatla göreve devam etmek isteyen yönetime rastlamadık. Bence bir an önce kongreye gitmek lazım" dedi.

Şener, gazetecilere yaptığı açıklamada, istifaların ardından yönetimin çoktan görevi bırakması gerektiğini savundu. Yönetimin inatla görevi yürütmeye çalıştığını belirten Şener, "Hiç böyle 6-7 istifa olup da inatla göreve devam etmek isteyen yönetime biz rastlamadık. Bence bir an önce kongreye gitmek lazım" diye konuştu. Bundan sonraki süreçte başkanlık için aday olmayacağını dile getiren Şener, şöyle devam etti: "Biz bu işi bıraktık ama yardım ederiz. Yönetim kuruluna seçilecek arkadaşların belli eğitim seviyesini geçmiş olmasını arzu ederim. Bizim kulübün borcu olabilir veya iyi futbol oynayamaz. Bunların hepsi düzeltilir ama bizim kulübün itibarı gitti yani piyasadaki, basında, sosyal alanda itibarı gitti. İtibarı tekrar geri getirmek için 10-15 yıla gerek var. Yöneticilere gerek var. İtibar çok önemli. Şu anda Trabzonspor'un eski itibarı yok."

Kulüpte geçen yılki ilk yönetim kurulu toplantısının ardından 24 Haziran'da yönetim kurulu üyeleri İrfan Coşkun, Osman İlyas, 4 Ekim'de Sportif Direktör Ünal Karaman, 5 Kasım'da Başkan Yardımcısı Yaşar Aşçıoğlu, 6 Aralık'ta Kulüp Başkan Vekili ve Basın Sözcüsü Sebahattin Çakıroğlu, 11 Mart'ta Stadyum, Amatör Branşlar ve Taraftar Sorumlusu Muhammet Kara, 7 Aralık'ta Kaleci Antrenörü Alper Boğuşlu, bugün ise yönetim kurulu üyesi, Yatırım, Projeler ve Tesisler Sorumlusu Mehmet Uğur Bozoğlu istifa etti.

False