GeriBasketbol Trabzon'dan müthiş transfer atağı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Trabzon'dan müthiş transfer atağı

Trabzon'dan müthiş transfer atağı
refid:16453788 ilişkili resim dosyası

Medical Park Trabzonspor Başkanı Saner Ayar, Efes Pilsen'de mutsuz olan milli basketbolcu Ender Aslan'ı kadrolarına katmak için girişimlere başladıklarını söyledi. Ayar, İstanbul'daki maçlara taraftarlarının alınmamasına ise isyan etti.

"İBRAHİM KUTLUAY İLE GÖRÜŞTÜK"

Beko Basketbol Ligi'nde dün sahasında Mersin Büyükşehir Belediyespor'u mağlup ederek rahat bir nefes alan Medical Park Trabzonspor Başkanı Saner Ayar, Trabzon'da basın mensuplarına çok önemli açıklamalarda bulundu. Ligde şu anda istedikleri konumda bulunmadıklarını belirten Saner Ayar, "Sakatlıklar nedeniyle bir türlü tam kadro olarak çalışma imkanı bulamadık. Bunun neticesinde de istediğimiz sonuçları alamadık. Ama takıma takviye yapma konusunda araştırmalarımız sürüyor. Eski milli basketbolcu İbrahim Kutluay ile yeniden basketbola dönmesi konusunda bir görüşme yaptık. Bunu kabul etti ama dönüş sürecinin altı haftayı bulacağını göz önüne alarak sonra karar değiştirdi. Bizde bu kadar süre bekleyemeyeceğimiz için transferinden vazgeçtik" dedi.

"ENDER ASLAN'I ALMAK İÇİN GİRİŞİMDE BULUNACAĞIZ"

Basketbol milli takımının önemli oyuncularından Ender Aslan'ı transfer etmek içinde girişimlerde bulunduklarını ifade eden Ayar, "Ender, Efes Pilsen de fazla oynayamadığı için ayrılmak istiyor. Bizde kendisinin görüşünü aldık. Zaten hocamız Alaaddin Yakan'ı da çok seviyor. Bu konuda önümüzdeki haftalarda önemli gelişmeler olabilir. Ender Aslan gerçekten çok kaliteli bir oyuncu ve alınması durumunda bize çok önemli katkılar yapacaktır. Kiralık veya bonservisiyle alma konusunda görüşmelerde bulunacağız. Bu konuda Efes Pilsen yetkililerinin bize kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

"TARAFTARLARIMIZIN MAÇLARA ALINMAMASI BÜYÜK HAKSIZLIK"

Ayar, İstanbul'da Beşiktaş Cola Turka ve Fenerbahçe Ülker ile oynadıkları maçlara kendi seyircilerinin alınmamasına bir anlam veremediklerini de vurgulayarak, "Biz basketbol takımını gurbetteki seyircilerimiz, bordo - mavili formayı daha çok görsün diye kurduk. Ama İstanbul İl Güvenlik Kurulu, İstanbul takımlarının taraftarlarının birbirlerinin maçlarına gitmemesi yönünde karar aldı. Biz İstanbul takımı değiliz ve hiçbir seyirci olayımız olmamasına karşın bizim rakiplerimizle oynadığımız maçlara da taraftarımız alınmıyor. Ve bu karar alınırken kimse bizden görüş almadı. Bunu kabullenmemiz mümkün değil. Gereken her türlü itirazı yapıp hakkımızı arayacağız" diye konuştu.

"HAKEM HATALARI CANIMIZI YAKIYOR"

Ligde Beşiktaş Cola Turka'ya mağlup oldukları maçta hakemlerin adeta maçı katlettiğini de belirten Ayar, "Basketbol Federayonu'na bu konuda itirazlarımızı yaptık. Ama basketbol da bazı takımların daha çok ağırlığı var dedikleri oluyor. Bizde yeni çıktığımız ligde camiamızla ağırlığımızı hissettireceğiz. Bu yola baş koyduk ve tüm yıldırmalara karşın asla yolumuzdan dönmeyeceğiz. Hakem hataları canımızı yaksa da yolumuzda yürüyeceğiz. Şu anda bazı İstanbul takımları oyuncularımızın ve özellikle Ali Karadeniz'in aklını çelmeye çalışıyor. Buna kesinlikle izin vermeyeceğiz. Ne Ali Karadeniz, ne de başka bir oyuncumuzun buradan gidişine onay vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"KTÜ'NÜN BASKETBOL TAKIMI KURMASI LAZIM"

Trabzon'da başka bir basketbol takımı bulunmaması nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını da belirten Ayar, "Karadeniz Teknik Üniversitesi, 100 Bin Dolar bütçe ayırarak bir basketbol takımı kurmaya yanaşmadı. Biz bu takımı kurardık ama arkadan gerekli desteğin geleceğine inanmadık. Bölgede başka bir basketbol takımının olması çok önemli. Bu konuda yetkililerin elini biraz daha taşın altına sokması gerekiyor. Diğer üniversiteler bunu yaparken, neden Trabzon'a hizmet eden bir üniversite spor alanına kendine sokmuyor. Biz 19 Mayıs Spor Salonu'nu yaparken 800 bin TL'yi cebimizden harcadık. Bunu yaparken bir beklenti içinde değildik ama küçük eleştirilerle bizi yıpratmaya çalışmasınlar" dedi.

False