TOKAT HABERLERİ

Tokat'ta il istihdam kurulu toplantısı gerçekleştirildi

DHA
20.04.2016 - 13:17 | Son Güncelleme :
DHA

TOKAT,(DHA)-TOKAT'ta 2016 Nisan ayı İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısı Vali Cevdet Can başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda yapılan toplantıda Çalışma İş Kurumu Tokat İl Müdürlüğü'nün 2016 yılı ilk üç ayının faaliyetleri değerlendirildi. Denetleme Kurulu raporlarının incelenmesinin ardından eski hükümlü ve engelli vatandaşlar tarafından İl Müdürlüğüne sunulan projeler görüşüldü. Toplantıda ayrıca kentin istihdam ve mesleki eğitim politikalarının oluşturulması, ilin muhtelif sektör ve branştaki işgücü ve mesleki eğitim ihtiyacını belirlemek üzere işgücü piyasası analizlerinin yaptırılması, il düzeyinde işgücü piyasası bilgi sistemi ile izleme değerlendirme sistemini oluşturup uygulanması, Milli Eğitim Bakanlığı'nca gönderilen mesleki eğitim çerçeve programlarının işgücü piyasası araştırma sonuçlarına göre ilin ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenmesi için görüş bildirilmesi, mesleki ve teknik eğitim uygulamalarında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümüne yardımcı olunması, il düzeyinde istihdamı koruyucu, geliştirici ve işsizliği önleyici tedbirlerin belirlenmesi ve gereği için ilgili kurum ve kuruluşlara bildirilmesi, işgücü piyasası araştırma sonuçları da dikkate alınarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve kurum tarafından hazırlanan işgücü yetiştirme faaliyetlerine ilişkin planların onaylanması ve bunların uygulama sonuçlarının izlenmesi, mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesine ilişkin tam gün tam yıl eğitim uygulaması ile ilgili görüş bildirilmesi, bu konuların il seviyesinde eksiksiz yerine getirilmesi için gerekli tedbirlerin alınması ve aldırılması konuları görüşüldü. 

Toplantıya Vali Cevdet Can, Belediye Başkan Vekili Mustafa Bandırmalı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ile ilgili kurum temsilcileri katıldı.FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Tokat'ta il istihdam kurulu toplantısı gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Nisan 2016 tarihinde saat 13 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tokat'ta il istihdam kurulu toplantısı gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ

14 Ocak 2021, Perşembe
 • İmsak
  06:19
 • Güneş
  07:48
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:37
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı