GeriSpor Todt'tan Türkiye'ye mesaj var
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Todt'tan Türkiye'ye mesaj var

Todt'tan Türkiye'ye mesaj var
refid:21213720 ilişkili resim dosyası

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Jean Todt, bu yıl Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’nun ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek olan FIA Genel Kurulu ve Gala Töreni resmi internet sitesinin yayına başladığını, dünya genelindeki tüm federasyon başkanları ve delegelere kendi imzasıyla yolladığı bir mektup ile duyurdu.

Todt, “Yeni Delhi’den sonra Türkiye’de gerçekleştireceğimiz genel kurul ile FIA’yı dünyaya açmaya devam ediyoruz” diye başlayan açıklamasında geçtiğimiz aylarda ziyaret ettiği Türkiye’ye övgüler yağdırırken, tarih ile modernizmin en iyi şekilde bir araya geldiği İstanbul’da olmaktan memnuniyetini dile getirdi.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu ve TOSFED çalışanlarına da teşekkürlerini sunan FIA Başkanı, tüm genel kurul toplantılarının Çırağan Palace Kempinski’de yapılacağını da açıkladı. Jean Todt, tüm federasyon başkanları ve delegeleri resmi internet sitesinden organizasyona kayıt olmaya davet ederek, mektubunu “İstanbul’da görüşmek üzere” diye sonlandırdı.

Bu sene ülkemizde düzenlenecek ve 5 gün sürecek olan genel kurul için, FIA’ya üye tüm ülkeleri temsil eden yaklaşık 500 delege, 03-07 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da buluşacak. www.fiaaga.com sitesi, FIA Genel Kurulu ve Gala Ödül Töreni ile ilgili toplantı, konaklama, toplantı içerikleri gibi bilgilerin yanı sıra İstanbul’a dair pek çok günlük yaşam ayrıntısı ve püf noktasına da yer veriliyor…

Geçtiğimiz ay içinde Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin (IOC), FIA’yı resmen tanımasının ardından, FIA Genel Kurulu ve Sezon Sonu Ödül Töreni’nin İstanbul’da yapılacak olmasının; İstanbul’un 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları adaylığı için referans olabileceği de düşünülüyor.

False