GeriTeknoloji YouTube'a girenlere kötü haber: Bugünden itibaren herkes...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YouTube'a girenlere kötü haber: Bugünden itibaren herkes...

YouTube'a girenlere kötü haber: Bugünden itibaren herkes...
Abone Olgoogle-news

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünya yoğun bir mücadeleye girerken, internet altyapısını sağlam tutmak ve kaynakları gereksiz tüketmemek adına YouTube'un görüntü kalitesi Avrupa'dan sonra dünya genelinde düşüyor.

İlk olarak salgın nedeniyle başta YouTube olmak üzere bir dizi stream servisinden görüntü kalitesini düşürmesini isteyen Avrupa Birliği'nin bu isteği yankı bulmuş olacak ki YouTube, kapsamı genişletmeye karar verdi. Avrupa'da videoları 480p standart kaliteye düşüreceğini duyuran şirket, bu kararını dünya genelinde uygulamaya başlıyor.

YouTube'tan konuyla ilgili yapılan açıklamada devletlerle yakından çalışıldığı ve bu süreçte internet trafiğinde kendilerinden kaynaklanan yoğunluğun azaltılmasının hedeflendiği vurgulanırken, krizin küresel çapta etkin bir şekilde devam etmesi nedeniyle dünya genelinde böylesi bir önlemin alınacağının altı çizildi.

Sony de benzer bir karar alarak PlayStation servislerinde indirme kotası getirdi. PlayStation Store üzerinden herhangi bir oyun indirmeye çalıştığınızda artık daha düşük hızlarla bu işlemi yapabiliyorsunuz.

İnternetin hiç olmadığı kadar hayati bir öneme sahip olduğu bugünlerde internetin kaynaklarını gereksiz tüketmemek adına şimdilik birkaç şirket adım atarken, krizin sürmesi halinde aralarına yeni platformlar da katılacak gibi görünüyor.

Gelecekte eğitime bu teknolojiler yön verecekHer sene olduğu gibi bu yıl da Londra, dünyanın en büyük teknoloji fuarı BETT'e ev sahipliği yaptı. Son teknolojiyle birlikte öğrenci ve öğretmenlerin öğrenme ve eğitim süreçleri değişmeye başlarken, Microsoft Türkiye Eğitim Sektörü Öğrenim Çözümleri Uzmanı Eyüphan Keskin, Microsoft'un eğitim konusundaki çözümlerini anlattı, eğitim teknolojilerinin geldiği son noktayı Hürriyet'le paylaştı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle