GeriTeknoloji Yeteneklerinizi mobil ortama taşıyın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yeteneklerinizi mobil ortama taşıyın

Yeteneklerinizi mobil ortama taşıyın
refid:17706677 ilişkili resim dosyası

Mobil Web Programlama, hem profesyonel web tasarımcılar için mobil web’in farklılıklarını sunan bir kaynak.

Mobil Web Programlama, hem profesyonel web tasarımcılar için mobil web’in farklılıklarını sunan hem de mobil web dünyasıyla yeni tanışanları hazırlayan bir kaynak.

Belki varolan bir masaüstü servisi için bir mobil uygulama ya da istemci hazırlayacaksınız, portfolyonuza yeni hizmetler eklemek istiyorsunuz ya da eski bir WAP sitesini yeni cihazlarla uyumlu hâle getirmek istiyorsunuz. Hatta belki de Google Gears ya da Adobe AIR kullanarak widget ya da Rich Internet uygulamaları geliştiriyorsunuz. Mobil Web Programlama size, varolan yeteneklerinizle çevrimdışı mobil uygulamalar ve tarayıcı tabanlı çözümler geliştirmeyi öğretecek. Mobil cihazlar için iyi bir fikri olan bir Web 2.0 girişimcisi de olabilirsiniz, bu durumda mobil tarayıcılarla ne yapabileceğinizi öğrenmek isteyebilirsiniz. Mobil Web Programlama cihaz cihaz uyumluluğu inceliyor ve oluşturabileceğiniz gelişmiş özellikleri göz önüne seriyor.

Her platforma uygun mobil programlar geliştirin

Günümüzde mobil uygulamalar piyasası Blackberry, Nokia, Windows Phone ve Android, webOS ve diğer platformları kullanan akıllı telefonlarla birlikte sadece iPhone'a yönelik olmanın çok ötesine geçmiş durumda. Deneyimli bir web geliştiriciyseniz, bu kitap size değişik cihazlarda çalışması için değiştirilebilen standart uygulama çekirdeğini nasıl oluşturacağınızı gösteriyor. HTML, CSS ve diğer standart web araçlarını kullanarak mobil uygulamalar yazmanın tüm detayları ve ipuçlarını öğreneceksiniz.

False