Xiaomi telefon sahiplerine güncelleme müjdesi

Xiaomi telefon sahiplerine güncelleme müjdesi

Xiaomi, yeni kullanıcı arayüzü olan MIUI 12 sürümünü resmen tanıttı. Gece modu 2.0 ile birlikte bambaşka bir çehreye bürünen arayüz, birçok performans iyileştirmesiyle de birlikte geliyor. Peki MIUI 12 hangi Xiaomi telefonlara yüklenebilecek?

Haberin Devamı

Android 10 işletim sistemi üzerine kurulu olarak gelen MIUI 12 arayüz güncellemesi, Xiaomi kullanıcıları için önemli bir dizi yeniliği de getiriyor. Daha basitleştirilmiş bir görünüm ve elbette Dark Mode 2.0, önemli yenilikler arasında...

Dark Mode 2.0 ile başlayalım. Bu özel gee modunda yazılar artık daha rahat okunabilecek. Örneğin karanlık tema aktifken siyah üzerindeki beyaz yazılar, gri tonda görünüyor. Bu da gözü yormayan bir durum elbette ve yazıların daha rahat bir şekilde okunmasını sağlıyor.

Xiaomi telefon sahiplerine güncelleme müjdesi

Dark Mode 2.0 ile birlikte Mars ve Dünya'nın bazı görüntülerinin hareketli duvar kağıdı formatında telefona geldiğini görüyoruz. Kullanımı daha pratik bir hale getiren MIUI 12 arayüzü ile ana ekrana dönmek, önceki uygulamaya dönmek de hayli kolaylaştı.

Uygulamaların izinlerini ayarlarken de daha detaylı bir kontrol sağlayabiliyoruz. Bir uygulamaya bir defaya mahsus konum bilgisi öğrenmek için ayar yapabilirken, bir uygulama mikrofon veya kameranıza erişim sağladığında o an bunu uyarı simgesiyle görebileceksiniz.

Haberin Devamı

Geliştirilen bir diğer uygulama ise Mi Health oldu. Yeni arayüze dahil olan uygulama, daha gelişmiş aktivite takibi özelliğine sahip. Yani bir aksesuar olmaksızın da telefonunuz uyku takibini yapabilir hale gelmiş.

Xiaomi telefon sahiplerine güncelleme müjdesi

MIUI 12 sürümünün Haziran ayında telefonlara dağıtılması bekleniyor. Peki hangi modeller bu güncellemeyi alacak?

İlk etapta güncellemeyi alacak telefonlar şöyle:

Xiaomi Mi 10 Pro, Xiaomi Mi 10, Xiaomi Mi 10 Youth Edition, Xiaomi Mi 9 Pro, Redmi K30 Pro, Redmi K30, Redmi K20 Pro, Redmi K20

Sonrasında ise Mi Mix 3, Xiaomi Mi 8 series, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 7, 7 Pro güncellemeyi alacak. Yıl sonuna doğru da Mi Mix 2, Redmi 8, 8A, Redmi 7, 7A, Mi CC9, CC9 Pro, CC9e model Xiaomi telefonların güncellemeyi alması bekleniyor.

Dijital dönüşümün altın anahtarı: Hibrit bulut Özellikle son günlerde yaşanan süreçten dolayı pek çok işletme kendini dijital dönüşümün içinde buldu. Kimi işletmeler bu dönüşüme hazırlıksız yakalanırken, kimi de bu döneme hızlıca uyum sağladı. Dijital dönüşümün önemli bir parçası da bulut teknolojileri ve elbette hibrit bulut. Bu kapsamda Netaş Kurumsal Pazarlar Çözüm ve Proje Yönetimi Kıdemli Direktörü Yıldız Asılyazıcı, içinde bulunduğumuz süreci değerlendirerek bulut teknolojilerinin işletmeler için önemini paylaştı; ayrıca bu kapsamda Netaş ile Dell Technologies arasındaki işbirliğinin detaylarını Hürriyet'e anlattı.(Sponsorlu İçerik)
Haberle ilgili daha fazlası: