GeriTeknoloji Windows 9 tüm cihazları birleştirecek!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Windows 9 tüm cihazları birleştirecek!

Windows 9 tüm cihazları birleştirecek!
refid:26567078 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 9'u, elinize alacağınız her cihazda görürseniz şaşırmayın.

Microsoft'un Windows 8'den aradığını bulamamasının, Steve Ballmer'ın emekliliğinin asıl nedeni olduğu artık herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Yerine gelen yeni CEO Satya Nadella ise yazılım devine eski zafer dolu günlerini yaşatmak için şimdi Windows 9 üzerinde çalışıyor ancak Windows 9'un eskiden alıştığımız işletim sistemlerinden çok farklı olması bekleniyor. Microsoft'tan sızan verilere göre, Windows 9, her cihazda çalışabilecek. PC'ler, XBox, tabletler, telefonlar, giyilebilir bilgisayarlar vs.. Microsoft'a göre Windows 9'un geliştirilme süreci, insanoğlu tarihindeki en büyük yazılım geliştirme operasyonu olarak tanımlanıyor.

Microsoft daha önce de farklı platformlar için tek bir işletim sistemi denemesi yapmıştı. Windows 8, Windows Phone ve Windows RT, temelde birbirlerinin farklı platformlardaki karşılıklarıydı. Ancak bu sistemler teoride birbirlerinin kardeşleri olsa da pratikte farklı sistemler olarak işlemek zorundaydı, öyle de oldu. Windows RT'nin masaüstü Windows 8'lerle uyumluluğu dünyayı değiştiren bir devrim olamadı. İnsanlar tabletlerinin masaüstü bilgisayar gibi çalışmasını çok da umursamadı.

Microsoft şimdi, mevcut Windows sürümüne ve Xbox One'a yapacakları güncellemeler ile kullanıcıları ortak platform hususuna daha fazla yaklaştırmak ve bu deneyimi pratiğe dökmek istiyor. Microsoft tüm bu "birleştirme" operasyonunu sadece Windows geliştirme ekibiyle değil, tüm Microsoft ekibiyle birlikte yürüyor. Bunlara Azure, Office, Bing, ve Skype ekipleri de dahil.

Microsoft'un Windows 9 için yapmaya çalıştığı şey ise şimdiye kadar hiç yapılmamış bir şey. Tüm farklı cihazlarda çalışması planlanan bir işletim sistemi. Böylece Microsoft'un "Tek Microsoft" stratejisi gerçek anlamda hayat bulmuş olacak. Bakalım tüm bu planlananlar, Windows 9'un görücüye çıkacağı tarih olarak tahmin edilen Nisan 2015'e yetişebilecek mi?

50 HARİKA WINDOWS 9 KONSEPTİ

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle