Windows 10 değişiyor! Yeni neler var?

Windows 10 değişiyor Yeni neler var

İndirmeye sunulan yeni Windows 10 yapısı, Microsoft Edge'i biraz daha kullanışlı bir web tarayıcısına dönüştürdü.

Haberin Devamı

Windows 10'un yeni yapılarını deneyenlere sunulan yapı 17677, bu sene gelecek Redstone 5 güncellemesinden yeni ipuçları içeriyor.

İlk göze çarpan değişiklikler, web tarayıcısı Edge'de bulunuyor. Edge'in arayüzü yeniden düzenlenirken Ayarlar menüsündeki öğeleri bulmanın, gruplar sayesinde artık daha kolay olduğunu görüyoruz. Bazı küçük eklemeler de yapılmış. Örneğin bir dosya indirdikten sonra "klasörde göster" seçeneğini kullanabiliyorsunuz.

Sekme gruplarınızı yönetmek de artık daha kolay ve bu gruplara artık isim verebiliyorsunuz. Bunun yanında en sık ziyaret ettiğiniz siteler, Windows görev çubuğundaki ve Başlat menüsündeki sıçrama listesinde görünüyor.

Windows 10 değişiyor Yeni neler var

Ekran okuyucusu Narrator, elden geçirilen Scan modunda web sayfalarında, uygulamalar ve epostalar arasında klavye tuşlarını kullanarak akıcı biçimde dolaşmanızı sağlıyor. Scan işlevi, bu yeni yapıda Edge, Word, Outlook, Posta gibi uygulamalarda belirli bir içerik seçimini destekliyor. Ctrl + A gibi klavye kısayollarıyla her şeyi seçmeniz de mümkün.

Windows 10'un 17655 yapısında eklenen mobil bağlantı sürücüsü, bu yeni yapıda MBB USB NetAdapter adıyla varsayılan sürücüye dönüşüyor.

Haberin Devamı

Elbette yapıda başka onarımlar ve küçük geliştirmeler de var. Tam liste için Microsoft'un blog gönderisine göz atabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 1985'TEN 2015'E TÜM WINDOWS KUTULARI

Haberle ilgili daha fazlası: