Win 8'den dev bir adım daha

Win 8den dev bir adım daha

Windows 8'in bir aşaması daha tamamlandı, dev güne bir adım daha yaklaşıldı.

Haberin Devamı

Microsoft'un uzunca bir süredir üzerinde çalıştığı ve sürekli basında kendisine büyük yer bulan Windows 8'inden yine haber var.

Bu seferki haberin kaynağı, Windows cephesini çok yakından takip eden WinBeta. WinBeta'nın yaptığı araştırmaya göre, Windows 8 çoktan 8063.0.110804-1922 mimarisini tamamladı; yani bilinen ön işlemler dört Ağustos itibariyle hazır hale getirildi. Milestone 3 (M3) aşamasında denemeleri devam eden programsa, uzun zaman önce belirlenmiş özel kullanıcılara çoktan yollanmış durumda.

Haziran ayında sızan 7989 mimarisine nazaran, bu son mimaride herhangi bir bilgi açığı bulunmuyor ve yine Haziran ayından beri ne yazık ki Windows 8 hakkında herhangi yeni bir bilgiye ulaşılamıyordu. Nitekim bütün bu belirsizlik BUILD developer conference isimli etkinlikte, "that Windows 8 changes everything." isimli proje ortadan kalkacak. Her ne kadar Microsoft tarafından ne kadar bilgi verileceği konusunda herhangi bir açıklama gelmemiş olsa da Haziran ayında gerçekleşen Computex fuarından çok daha fazla bilgi paylaşılacağı bir gerçek.

Teknoloji dünyasını yakından ilgilendiren The BUILD conference ise, Eylül ayının 13'ü ile 16'sı arasında, Kaliforniya'da gerçekleşecek.

Haberle ilgili daha fazlası: