GeriTeknoloji WhatsApp patladı, Telegram milyonlarca yeni üye kazandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

WhatsApp patladı, Telegram milyonlarca yeni üye kazandı

WhatsApp patladı, Telegram milyonlarca yeni üye kazandı

WhatsApp'ın geçtiğimiz günlerde çökmesi ve saatlerce kendine gelememesi, rakip ürünlere fayda sağladı. WhatsApp'ta yaşanan erişim sorunu boyunca, kullanıcılar alternatif çözüm aradı ve Telegram'a bu süreçte geçiş yapanların sayısı 3 milyonu aştı.

Bir taraf için kriz olan durum, diğer taraf için fırsata dönüştü. Dünyanın tartışmasız bir numaralı sohbet uygulaması olan WhatsApp'ın geçtiğimiz akşam erişim sorunu yaşaması ve kullanıcıların fotoğraf/video gönderememesi kullanıcıları canından bezdirdi. Daha da önemlisi erişim sorunu saatlerce sürdü; bu da kullanıcıların bir başka uygulamaya yönelmesine yol açtı: Telegram

Erişim sorunu boyunca Telegram'a geöiş yapan ve yeni üyelik kaydı yapan kullanıcıların sayısı 3 milyonu aştı. Bu sayı sadece bir gecede gerçekleştiği için gerçekten de büyük bir başarı. 

Facebook'tan erişim sorunuyla ilgili yapılan açıklamada ise 'Verdiğimiz rahatsızlıktan özür diliyoruz, herkesin sabrını takdir ediyoruz' sözleri kaydedildi. Ancak herkesin bu sabrı göstermediği açık ki Telegram bu işten en kazançlı çıkan marka oldu. 

Apple AirPods'a Samsung'tan ucuz alternatif geldi: Galaxy BudsMobil Dünya Kongresi'nde sergilenen yeni ürünlerden biri de AirPods'a karşı satışa sunulan kablosuz kulaklık Galaxy Buds oldu. Hürriyet Teknoloji Editörü Selim Öztürk Barselona'dan bildiriyor.
False