GeriTeknoloji watchOS 6.2 güncellemesi aktif hale geldi: EKG özelliği Türkiye'de
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

watchOS 6.2 güncellemesi aktif hale geldi: EKG özelliği Türkiye'de

watchOS 6.2 güncellemesi aktif hale geldi: EKG özelliği Türkiye'de
Abone Olgoogle-news

Apple, beklendiği gibi iOS 13.4 güncellemesi ile birlikte Apple Watch'lara da watchOS 6.2 güncellemesini kullanıma sundu. Bu güncelleme ile en dikkat çeken detay ise EKG özelliğinin bir dizi ülkeyle birlikte Türkiye'de de aktif hale gelmesi oldu.

Apple, dün akşam saatlerinde iOS 13.4 güncellemesi ile iPhone'ları, iPadOS 13.4 güncellemesi ile iPad'leri ve watchOS 6.2 güncellemesi ile de Apple Watch modellerini güncelledi. Yayınlanan güncelleme bir dizi teknik sorunu ortadan kaldırırken, diğer yandan dikkat çeken bazı yenilikleri de beraberinde getirdi.

Güncelleme sayesinde EKG özelliği Türkiye'de de aktif hale geldi. EKG uygulaması ve düzensiz kalp ritmi bildirimi özelliği kullanıcıların en sık rastlanan ritim düzensizliği olan atriyal fibrilasyon (AF) belirtilerini tespit etmelerine yardımcı olacak. Atriyal fibrilasyon, tedavi edilmemesi halinde tüm dünyada en yaygın ikinci ölüm nedeni olan felç ile sonuçlanabilecek durumlardan biri.

Apple Watch 4 ve Watch 5 modellerinden birini kullanıyorsanız siz de EKG özelliğini kullanarak kalp ritminizin bir grafiğini kısa sürede alabiliyorsunuz. EKG ölçümü yaparken izlenecek adımlar sırasıyla şöyle:

Öncelikle iPhone'u açın ve Sağlık uygulamasına girin. Ardından EKG'yi ayarlamak adına ekranda gördüğünüz adımları takip edin. Sonrasında Apple Watch'unuzun ekranından EKG uygulamasını açın. Ardından kollarınızın birini masaya, birini de kucağınıza koyun ve elinizle Digital Crown (saatin çıkıntılı yuvarlak tuşu) üzerinde basılı tutun. Ardından Apple Watch'un EKG ölçümünüzü yapmasını bekleyin.

Ancak watchOS 6.2 güncellemesi ile gelen tek yenilik EKG'yi Türkiye'ye getirmesi değil elbette. Bu güncelleme ile kullanıcılar artık Apple Watch üzerinde uygulama içi satın alma özelliğini kullanabiliyor. Yani tek seferlik ödeme sayesinde iOS veya Mac için satın aldığınız bir uygulamanın watchOS sürümünü tekrar satın almanıza gerek kalmayacak.

438 MB'lık dosya boyutuyla gelen güncelleme, Wi-Fi’den Bluetooth bağlantısına geçerken müziğin durmasına neden olan sorunu da ortadan kaldırıyor.

Gelecekte eğitime bu teknolojiler yön verecekHer sene olduğu gibi bu yıl da Londra, dünyanın en büyük teknoloji fuarı BETT'e ev sahipliği yaptı. Son teknolojiyle birlikte öğrenci ve öğretmenlerin öğrenme ve eğitim süreçleri değişmeye başlarken, Microsoft Türkiye Eğitim Sektörü Öğrenim Çözümleri Uzmanı Eyüphan Keskin, Microsoft'un eğitim konusundaki çözümlerini anlattı, eğitim teknolojilerinin geldiği son noktayı Hürriyet'le paylaştı.
False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle