Vcruntime140.dll hatası nedir ve çözümü nasıldır?

Vcruntime140.dll hatası nedir ve çözümü nasıldır

Bilgisayarlarımızda işletim sistemlerine bağlı olarak bazı hatalar zaman zaman ortaya çıkabiliyor. Bu hataların çözümü için bazen güncellemeler yayınlanırken, bazen de internet üzerindeki küçük bir araştırma ile bu sorunlar çözülebiliyor. Peki, vcruntime140.dll hatası nedir ve çözümü nasıldır? İşte bu konu hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

Haberin Devamı

Özellikle Windows 10 işletim sistemlerinde karşımıza çıkan vcruntime140.dll hatası, belirli program ya da uygulamaları çalıştırmak istediğimizde karşımıza çıkabilen, aynı zamanda çözümü de oldukça basit olan bir hatadır.

 vcruntime140.dll Hatası Nedir?

 vcruntime140.dll, genellikle Visual C++ yazılımından kaynaklanan bir hatadır. Belirli programları ya da uygulamaları çalıştırmak istenen karşımıza çıkar. Visual C++ yazılımı içerisinde yer alan bir dll dosyasının kaybolması ya da bozulması sonucu ortaya çıkan bir hatadır. Aynı zamanda bozulmuş ya da silinmiş olan dosyalar Windows 10'un sistem dosyalarından biri de olabilir.

 Genellikle bu hata yukarıda sayılan sebeplerle meydana gelse de, zaman zaman daha önceden bilinmeyen farklı bir sebeple de ortaya çıkabilir. Fakat bu sorun ne sebeple meydana gelirse gelsin, üstesinden gelmek için oldukça basit bir yöntem bulunmaktadır.

 vcruntime140.dll Hatasının Çözümü Nasıldır?

Haberin Devamı

 Öncelikle Windows arama çubuğu açılmalı ve buraya "cmd" yazılmalıdır. Bu komut istemi uygulamasıdır ve yönetici olarak çalıştırılmalıdır. Açılan komut istemi uygulamasına "regsvr32 /u VCRUNTIME140.dll" komutu girildikten sonra entera basılmalıdır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorununuzun çözülmüş olması gerekir.

 Eğer tüm bu işlemlere rağmen sorununuz hala devam ediyorsa, uygulanması gereken yeni işlemler şu şekildedir:

Yönetici olarak komut istemi uygulamasını çalıştırın.

sfc /scannow komutunu girdikten sonra entera basın.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Tüm bunlara rağmen sorununuz hala devam ediyorsa, bu durumda program ekle kaldır menüsünden Visual C++ Redistributable for Visual Studio'yu kaldırarak yeniden kurun. 

 

Haberle ilgili daha fazlası: