GeriTeknoloji USB ekran kartı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

USB ekran kartı

USB ekran kartı
refid:8893128 ilişkili resim dosyası

UV Plus + adı verilen cihazlar, USB portuna monitör bağlamanızı mümkün hale getiriyor.

Bilgisayarına birden fazla monitör bağlayan kullanıcı sayısı hiç de az değil. Bu sayede iki kat çalışma alanına sahip olabiliyoruz. Daha büyük çalışma alanı ise doğal olarak üretkenliğin artması anlamına geliyor.

Bilgisayara iki ayrı monitör bağlamak isteyenler için, yeni nesil ekran kartlarının çoğunda iki adet monitör çıkışına yer veriliyor. Peki ama eğer ekran kartınızda sadece tek bir çıkış varsa ne yapacaksınız?

EVGA'nın UV12 ve UV16 isimli yeni ürünleri, bilgisayarınıza USB üzerinden ek monitör bağlamanızı sağlıyor. Başka bir deyişle bu iki cihaz bir USB portunuzu monitör çıkışı haline getiriyor. Yapmanız gereken çok basit: Cihazı USB portuna takmanız ve diğer ucundaki DVI portuna monitörünüzü bağlamanız yeterli. Böylece USB portu üzerinden görüntü almaya başlayabilirsiniz.

UV12 modeli 4:3 formatında monitörler için 1.280 x 1.024 ve geniş ekran monitörler için 1.440 x 900 çözünürlük oranlarını destekliyor. UV 16'nın desteklediği çözünürlük oranları ise 1.600 x 1.200 ve 1.680 x 1.050. Yüksek performanslı DDR bellek ile gelen cihazların üzerinde bir grafik işlemci bulunmuyor. Ancak her iki model de Windows vista'nın popüler Aero arabirimini ve Macintosh'ların yeni işletim sistemi Leopard'ı sorunsuz destekliyor.

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle