Toplu taşıma alanlarında yüz tanıma teknolojisi devreye giriyor

Toplu taşıma alanlarında yüz tanıma teknolojisi devreye giriyor

Birleşik Arap Emirliği’nden Dubai, toplu taşıma alanlarında güvenliği artırmak için yüz tanıma sistemine geçiş öncesi metro istasyonunda tatbikat düzenlendi.

Haberin Devamı

Birleşik Arap Emirliği’nden Dubai, toplu taşıma alanlarında güvenliği artırmak için yüz tanıma sistemine geçildiğini duyurdu.Yüz tanıma sistemine geçiş öncesi metro istasyonunda tatbikat düzenlendi. Şehrin güvenliğini sağlamak için yüz tanıma sistemi kullanımını şehrin geneline yaymayı hedefleyen Dubai, metro gibi toplu taşımada yüz tanıma sistemini kullanacağını açıkladı.

ARANAN ŞÜPHELİLER YÜZ TANIMA SİSTEMİYLE TESPİT EDİLECEK

Dubai Taşımacılık Güvenlik Departmanı Direktörü Obaid al-Hathboor, "Bu teknoloji, şüpheli ve aranan insanları tespit etme konusundaki etkinliğini kanıtladı" dedi. Hathboor, "Metro istasyonlarında ve diğer ulaşım sektörlerinde yüksek düzeyde güvenlik sağlamak için mevcut tedbirlerimizi geliştirerek performansımızı artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Toplu taşıma alanlarında yüz tanıma teknolojisi devreye giriyor

TATBİKATTA YÜZ TANIMA SİSTEMİ KULLANILDI

Bu haftanın başlarında, Dubai’nin Veliaht Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed’in gözetiminde, şehir polisi, bir metro istasyonuna saldırı düzenleyen silahlı kişileri belirlemek için tatbikat saldırısında yüz tanıma sistemini kullandı. Tatbikatta, Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitilmiş özel polis birimi, yüz tanıma sistemini kullanarak yolcuların istasyondan "tahliye edilmesine" yardımcı oldu.

Oppo Watch Türkiye'de! Yakından inceledikOppo, ilk akıllı saati Oppo Watch ile Türkiye'de kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 41mm ve 46mm olmak üzere iki farklı boyutta gelen Oppo Watch'da her biri sesli koçluk desteğine sahip, fitness koşusu, yağ yakma koşusu, açık havada yürüyüş, açık havada bisiklete binme ve yüzme olmak üzere beş egzersiz modu bulunuyor. Fiziksel verilerinizi doğru bir şekilde izleyen akıllı saatte, 5 dakikalık egzersiz videoları da boş zamanlarınızı değerlendirmenizde size yardımcı oluyor. Dolayısıyla en yoğun zamanınızda bile saatinize yapacağınız birkaç dokunuşla formda kalabiliyorsunuz. Her zaman açık olan nabız izleme özelliği de hem egzersiz yaparken hem de dinlenirken sağlığınızı takip ediyor. İleri düzey uyku izleme özelliği de her gece uyku durumunuzla ilgili kayıt tutuyor. Kapalı ortamda kürek çekme ve kitesurfing gibi egzersizler de dahil olmak üzere, 100'ün üzerinde farklı spor seçeneğinin bulunduğu Google Fit de bu tabloya eklendiğinde Oppo Watch ideal bir fitness partnerine dönüşüyor. İşte ürünün öne çıkan tüm özellikleri...(Sponsorlu İçerik)
Haberle ilgili daha fazlası: