TikTok Lite nedir, ne işe yarar ve nasıl indirilir? TikTok Lite kullanımı

TikTok Lite nedir, ne işe yarar ve nasıl indirilir TikTok Lite kullanımı

Tiktok Lite, aslında Tiktok’tan hiçbir farkı olmayan bir sosyal medya uygulamasına verilen bir isimdir. Tiktok hesabı kullanılarak, bu hesaba kolaylıkla giriş yapılabilir. Tek farkı ise, Tiktok’a göre çok daha sadeleştirilmiş bir alt yapıya da sahiptir. Tiktok lite nedir, ne işe yarar ve nasıl indirilir sizler için derledik.

Haberin Devamı

Tiktok, dünyada milyarlarca kullanıcının kullandığı ve neredeyse onsuz güne başlanılmayan çok önemli bir uygulamadır.

 Tiktok Lite Nedir?

 Tiktok Lite, Tiktok’tan bir farkı olmayan bir çeşit sosyal medya uygulamasıdır. Tiktok hesabı ile birlikte, bu hesaba giriş yapılabilir. Tiktoktan tek farkı ise, Tiktok’a göre daha sadeleştirilmiş bir alt yapıya sahip olmasıdır.

 Tiktok Lite Ne İşe Yarar ve Nasıl İndirilir?

 Tiktok, dünyada milyarlarca kullanıcının severek kullandığı ve neredeyse onsuz güne başlanılmayan çok önemli bir uygulamadır. Orada çok rengarenk, hareketli, çok canlı bir ortam olduğu için, kullanım oranı ve kullanım süresi arttıkça, kimi zaman telefonda yer de kalmayabilmektedir. Aynı zamanda, telefonda yer kalmadıkça, diğer fazla aplikasyonlar da silinebilir. Bu nedenle de, fazla aplikasyonları telefondan silmek yerine, onların Lite versiyonlarını kullanarak, telefonda daha az yer kaplanmasına da imkan tanır.

Haberin Devamı

 Lite uygulamaları, Tiktok gibi favori, bir akışın sürekli olarak tutulduğu, canlı yayının ve video’nun çok bol olduğu bölgelerde daha fazla kullanılır. Çünkü, animasyon, canlı yayın açma, video’ları birbirine edit’leme, video paylaşma, işlemleri telefonlarda en fazla yer kaplayan ortamlar arasında yer alır. Tiktok gibi, instagram, whatsapp, facebook uygulamaları da aşırı yer kaplar. Çünkü, oralarda da daha çok resim, gif, fotoğraf, video paylaşılır. Aynı zamanda oralardan da canlı görüşme, canlı yayın yapılabilir. Tüm bu işlemler bilgisayarınızda ve telefonunuzda yer işgal eder.

 Tiktok Lite kullanımı, Tiktok Lite, kelime anlamı olarak da bir miktar anlamına gelir. Bu yönde, bilişim teknolojileri ortamında yer alan Lite sürümü olarak bilinen bir jargon meydana geldi. Buna göre, bir aplikasyonun Lite Sürümü, aplikasyona göre daha az yer kaplar. Lite sürüm Facebook, snapchat, instagram, tiktok, twitter vb. pek çok uygulama için kullanılabilir. Buna göre, en temel özellikler ve sürüm de kalır. Ama, asıl uygulamanın bazı küçük farkları Lite uygulama üstünden de kullanılamayabilir. O anlamda da, Lite daha az yer kapladığından dolayı, düşük hafızalı bilgisayarlar, telefonlar ya da tabletler için kullanılabilir.

Haberin Devamı

 Tiktok Lite uygulamaları, aynı zamanda satış teknikleri için de değerlendirilebilir. Ana aplikasyonun sürümüne alışamayan kişiler ise, öncelikle Tiktok Lite sürümünü kolaylıkla değerlendirir. Daha sonra, onu kullanmayı öğrendiği zaman ve eskisi ona yetmediğinde, yeni uygulamaya da geçebilir. Aynı zamanda, internete her yaştan ve gruptan, pek çok farklı insanlar girdikleri için, hepsinin buraya adaptasyonları daha farklı olabilir. Bunun için de, Lite uygulamaları değerlendirilerek, yön gösterebilir.

 Tiktok Ve Tiktok Lite Arasındaki Farklar Nelerdir?

 Tiktok ve Tiktok Lite aynı programın uzantıları olarak bilinir. Ama, aralarında bulunan bazı küçük farklar da göze çarpar. Bu yöndeki, farklar ve benzerlikler ise şunlardır;

Haberin Devamı

Tiktok, siyah bir zemin üzerine, sol anahtarı şeklinde tasarlanmış olan şık bir tasarıma ve logoya sahiptir. Tiktok Lite’de ise bu logo ve zemin daha farklıdır.

Tiktok 300 MB’a kadar olan veriyi anında biriktirebilir. Bu veriyi kullandıkça, bu aplikasyon da aktif bir hale gelir ve ön bellekte ise çok büyük bir yer kaplar. Aslında, Tiktok Lite önbellek de 30 MB’a kadar çok daha az bir yer kaplar.

Tiktok gibi Tiktok Lite üzerinden video izleyebilir, bağlantı kopyalayabilir ve yorum yapabilirsiniz. 

Haberle ilgili daha fazlası: