Teşhir Ürünü nedir? Teşhir ürünü bilgisayar, telefon ya da başka bir cihaz alınır mı?

Teşhir Ürünü nedir Teşhir ürünü bilgisayar, telefon ya da başka bir cihaz alınır mı

Satılmakta olan her türlü ürünün teşhirine rastlanmaktadır. Ancak genel olarak teknolojik ürün satan mağazalarda aynı ürünün biraz daha uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulduğunu farketmişsinizdir. Özellikle internet siteleri üzerinde satılan ürünün bir teşhir ürün olduğunu belirterek satış yapmaya çalışan satıcılar bulunmaktadır. Siz de eğer teşhir ürün ifadesi ile karşılaşırsanız bu kelimenin ne anlam ifade ettiğini öğrenmek isteyebilirsiniz. Teşhir ürünü nedir? Teşhir ürünü olan bir cihaz alınır mı? İşte, tüm detaylar.

Haberin Devamı

Teşhir kelime anlamı olarak göstermek ve sergilemek anlamlarına gelmektedir. Teşhir ürünü ise mağazalarda alıcıların incelemesi için stantlarda açık halde duran ürünleri ifade etmek için kullanılır. Teşhir ürünler dolayısıyla paketi açılmış ve bir nevi kullanılmaya başlanmış olan cihazları ifade ettiği için garanti sürelerinde de bir farklılık söz konusu olmaktadır.

 Teşhir Ürünü Nedir?

 Teşhir ürünü sıfır bir ürün ile ikinci el bir ürün arasında kalmış bir cihazı ifade etmektedir. Mağazalarda satılmakta olan cihazları stantlara bırakarak alıcıların incelemesi için bir imkan sunulur. Sonrasında ise bu teşhir ürünler satışa çıkarılır. Ancak satılırken size teşhir ürün olduğunun bildirilmesi gerekmektedir. Buna bağlı olarak ürünü sıfır fiyatından bir miktar daha uygun fiyat seçenekleri ile almanız mümkün olacaktır.

 Teşhir Ürünü Bilgisayar, Telefon Ya da Başka Bir Cihaz Alınır mı?

Haberin Devamı

 Mağazalarda görülebilen yerlerde sergilenmekte olan ürünleri almayı düşünen varsa öncelikli olarak cihazların güvenilirliğinden emin olmak ister. Genel olarak bilgisayar ve cep telefonlarında teşhir ürünlerine oldukça fazla rastlanmaktadır. Teşhir ürün olarak satışa çıkarılan cihazlar daha uygun fiyat seçeneklerine sahip oldukları için tercih etmek için uygun bir seçenek olarak görülebilmektedir. Ancak eğer teşhir ürün almayı düşünüyorsanız öncesinde ürünü detaylı olarak incelemeniz ve herhangi bir arızasının olup olmadığını öğrenmeniz gerekmektedir.

 Teşhir Ürün Almakta Bir Sakınca Var mıdır?

 Teşhir ürün alırken yıpranma ve deforme olma gibi durumların da söz konusu olabileceği göz ardı edilmemelidir. Ayrıca ürünün garanti süresi ile ilgili de mağazadan bilgi alınmalıdır. Size ürünü teslim ederken tüm aksesuarların verileceğine de emin olmanız gerekir. Alacağınız teşhir ürüne göre bu sorunun cevabı da değişiklik gösterebilir.

 Genel olarak mağaza size ürünü paketleyerek aksesuarları ile birlikte teslim eder. Aynı zamanda içerisinde aksesuarları da bulunur. Ancak bazı ürünlerde sıkıntılı durumlarla da karşılaşmak elbette mümkündür. Özellikle de elektronik eşyalarda cihaz dışarıdan iyi bir durumda görünse bile kullandığınız zaman sizi yanıltabilir.

Haberle ilgili daha fazlası: